19 Haziran 2019 Çarşamba

ZİHNİ ŞAHİN'DEN TEDES AÇIKLAMASI! SAMSUN'A ZARARI OLACAKSA İZİN VERMEM

Zihni Şahin'den TEDES açıklaması! Samsun'a zararı olacaksa izin vermem

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, Samsun'da kurulması gündeme gelen TEDES kameraları ile ilgili yaptığı önemli açıklamada "Halka zararı olacaksa TEDES'e izin vermem" dedi.

07 Ağustos 2018 Salı 10:44 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin kurulacak olan TEDES kameraları ile ilgili açıklama yaptı. Zihni Şahin, Samsun'da kurulması gündeme gelen ve tartışma yaratan TEDES kamera sistemini incelemeye alacaklarını söyledi.

Samsun'da TEDES kameralarının kurulacağı yönünde Samsun Valiliği tarafından yapılan duyuru sonrası, TEDES konusu tartışma gündemi oldu. Samsun'da bazı araç sürücüleri TEDES kameralarına Ordu örneğinden dolayı karşı çıkarken, bazı sürücüler ise kameraların kurulmasını destekliyor. AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ta TEDES konusunda süren tartışmalara katılarak, bu sistemin vatandaşa tuzak olmaması gerektiğini söylemişti.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin'de TEDES kameraları ile ilgili bir açıklama yaptı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada kurlması gündemde olan TEDES kameraları için şunları söyledi: 

"Trafik Elektronik Denetleme Sistemi'nin (TEDES), Samsun ilimizde uygulanacağı bir süre önce gündeme gelmişti. Bilindiği gibi TEDES konusu bizden önce konuşulan ve Samsun trafiğini rahatlatmak amacı taşıyan bir uygulama olarak düşünülmüş ve karayollarında can ve mal güvenliğini sağlamak, düzenli ve güvenli trafik akışını temin etmek olarak hayata geçirilmesi planlanmıştı.

ORDU İLİMİZDE ÖRNEĞİ VARDI
"TEDES denilince Ordu ilimiz örneği nedeniyle halkımız tarafından endişeyle karşılanmıştı. TEDES konusunda gerekli incelemeler yapılmaktadır. İncelemelerimiz sonucunda belirtilen amaçların dışında olduğu ve halkımıza zarar vereceği ortaya çıkarsa asla izin vermem. Bizim görevimiz halkımıza zarar vermek değil. Halkımıza hizmet etmektir. Samsunumuzun ciddi bir trafik, otopark problemi bulunmaktadır. Biz bu problemleri çözerken halkımıza maddi olarak bir zarar veremeyiz. Bu konuda ve her konuda biz,  milletvekillerimiz ve siyasi irademiz olarak her zaman halkımızın yanındayız.

HALK MAĞDUR OLACAKSA İZİN VERMEYİZ
"Halkımızın zararına olacak bir duruma izin vermeyiz. Samsunumuzun problemlerini çözerken ortak akıl ile hareket edeceğimizi, bilimi esas alacağımızı ve halkımızla birlikte sevgiyle yürüyeceğimizi ilk günden itibaren ifade ediyorum. Trafik ve genel anlamıyla ulaşım konusunda da bu anlayışımız olacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

İsmail

07 Ağustos 2018 Salı 22:55

Yusuf Ziya Yılmaz bey in yaptığı hatalara dusmezsiniz umarım o başımıza bı parktek bela etti gitti sizde tedesi getiripkoyarsaniz buvatandaş cebindeki üç beş kuruşu belediyeyemi bağışlasin. Belediyecilik te Melih Gökçek i örnek alın bence Ankara büyükşehir belediyesinin asfalt üretim kaldırım üretim doğalgaz vediğer kaynaklar dan topladığı paralarla herşey belediyenin kendi bünyesinde dışardan çokazşey alıyorlar ve kaynak sıkıntısı çekmiyorlar tavsiye ederim vatandaşin cebinden elinizi çekin

İsmail

07 Ağustos 2018 Salı 22:48

Yahu ne tedes i önce doğru düzgün yol yapın şu memlekete. Trafik zaten adım adım ilerliyor tedes i de koyun tam kitlenin.otogar kavşağında ki rezil alt geçitleri duzeltin Atakum ve ilkadimin önemli kavsaklarina alt geçit yapın sonra tedes vs yaparsınız . Trafik allak bullak zaten o akıllı ulaşım sistemi nizi devreye sokun önce . Ayrıca samsundaki otobüs seferleri ni anlamıyorum büyükşehir lerin hepsinde her semtin otobüsü ve güzergahı ayrı dir Samsun'da niye böyle değil?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Kaymak ambulansa yapılan taşlı saldırı olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valisi Kaymak ambulansa yapılan taşlı saldırı olayı ile ilgili açıklama yaptı