24 Temmuz 2019 Çarşamba

ZİHNİ ŞAHİN'DEN TEVAZU AÇIKLAMASI! MAKAMLAR TEPEDEN BAKMAK İÇİN İŞGAL EDİLMEZ

Zihni Şahin'den tevazu açıklaması! Makamlar tepeden bakmak için işgal edilmez

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İl Başkanları toplantısında yaptığı uyarılarla ilgili olarak tevazu açıklaması yaparak, "Milletimizin efendisi değil, milletimizin hizmetkarı olmalıyız" dedi.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 14:57 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, millete efendi değil hizmetkar olunması gerektiğini belirterek, "Tüm makamlar insanımıza hizmet içindir. Bu makamlar insanımıza tepeden bakmak için işgal edilmez" dedi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni  Şahin yaptığı açılamada,  “Bizim anlayışımız  ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Anlayışıdır diyerek; “ Önümüzdeki dönemde de şehirlerimizin ve insanlarımızın sorunlarını çözmeye kararlı şekilde devam edeceğiz, büyük projelerimizi sürdüreceğiz, yeni projelere başlayacağız.  Bugüne kadar her ne yapıldıysa, insanımız için yapılmıştır.  Bundan sonra her ne yapacaksak da insanımız için yapacağız.  Bunun yanında, katılımcı, vizyoner, girişimci belediyecilik anlayışını daha da güçlü hale getireceğiz.” şeklinde konuştu.
     
Samsun merkez ve tüm ilçeler için yapacak işleri ve hayalleri olduğunu dile getiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin,  “Bunların hazırlıklarını yapıyoruz. Şehrin sakinlerine daha fazla ilgi duyan, onlarla yakın diyalog içinde olan, insanımıza dokunan, etkileyen çalışmalara yeni dönemde de ağırlık vereceğiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu, Ülkemizi demokraside, hukukta, ekonomide, dış politikada dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisi haline getirmek demek olan 2023 vizyonumuz, yerel yönetimler için de geçerlidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Ülkemiz için, milletimiz için ortaya koyduğu 2023 hedeflerimiz, Samsunumuz için önümüzdeki dönemde yapacaklarımızın da temelidir. Bizim hedefimiz şehrimizi her yönüyle inşa ederek gönüller inşa etmektir. İnsanımıza özgüven vermek, insanımızı tarihiyle ve medeniyetiyle buluşturmaktır. Bizim hedefimiz öncelikle insan dostu şehir anlayışımızı hâkim kılmaktır.” şeklinde konuştu. 
                                         
KİMLİKLİ VE KİŞİLİKLİ ŞEHİRLER 
Kimlikli ve kişilikli bir şehir oluştururken en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden  yararlanacaklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin sözlerini şu şekilde sürdürdü.

"Biz, sadece bugünün şehirlerine, bugünün insanına, bugünün Türkiye’sine karşı sorumlu değiliz. Bizler, bugünden yarını inşa etmenin, yarını imar etmenin sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Hedefimiz; çocuklarımıza, torunlarımıza gurur duyacakları bir medeniyeti, şehirleri ve ülkeyi miras bırakmaktır. Tüm makamlar insanımıza hizmet içindir. Bu makamlar insanımıza tepeden bakmak için işgal edilmez. Tevazu sahibi olmayı gerektirir.  Milletimizin efendisi değil, milletimizin hizmetkârı olmalıyız. Hem insanımız için hizmet edeceğiz hem de insanlarımızla bir ve beraber olacağız. Onların içinde olacağız. Bugüne kadar bu şekilde olduk. Bundan sonrada bu anlayışımızı sürdüreceğiz.” 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Giresun Güce'de teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu

Giresun Güce'de teröristlerle çıkan çatışmada Uzman Çavuş Ali Cevizci şehit oldu