25 Ocak 2021 Pazartesi

ZİHNİ ŞAHİN'DEN YUSUF ZİYA YILMAZ'A BORÇ GÖNDERMESİ! 19 YIL BELEDİYEYİ BEN YÖNETMEDİM

Zihni Şahin'den Yusuf Ziya Yılmaz'a borç göndermesi! 19 yıl belediyeyi ben yönetmedim

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, belediyeyi borçlu bıraktığı yönündeki iddialara "19 yıl belediyeyi ben yönetmedim" diyerek eski başkan Yusuf Ziya Yılmaz'a gönderme yaptı.

14 Haziran 2019 Cuma 14:07 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, Yusuf Ziya Yılmaz'dan sonra yaptığı başkanlık görevi sürecinde, belediyeyi borçlu bıraktığı, basına yüksek meblağlarda harcama yaptığı ve personel alımı yaptığı iddialarına yanıt verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, Hedef Halk Gazetesine yaptığı ziyarette 11 aylık  başkanlık döneminde gerçekleştirdiği tüm çalışmaların gereklilik üzerine yapıldığını ifade ederek, "Bazı eleştiriler duyuyorum üzülüyorum. Benim zamanımda bir borçlanma söz konusu değil. Aşırı harcama da kesinlikle olmadı" dedi.

ORTAK AKILLA HAREKET EDECEĞİZ 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde esnafla, vatandaşla ve STK'larla ortak akılla hareket ettiklerini belirten Zihni Şahin, "Canik Gülsan Sanayi Sitesi'nin dönüşümü konusunda halkımızla konuştuk buluştuk. Daha birçok uygulamayı ortak akılla hayata geçirdik. Aksayan bazı birimler vardı bizzat müdahil oldum. Makina İkmal, Doğal Taş Fabrikası gibi yerlere işçi alımı yaptım. Toplasan tüm belediyeye 300 kişi. Ama gerektiği için  yaptım. Tüm birimlerden ne kadar işçi gerektiğini öğrendik ona göre yaptık. İşler çok ağır işliyordu. Dışarıdan aldıklarımız, yaptırdıklarımız maliyetin çok üstündeydi. Makina ikmal var, ama tamirat dışarıda oluyordu olacak şey değil. Ustalar, işçiler aldım, üretimi harekete geçirdim. Dışarı para çıkışını engelledim. İtfaiyeye can kurtaran, dalgıç lazımdı aldım. Bunlar gerekli" diye konuştu. 

19 YILDIR BELEDİYEYİ BEN YÖNETMİYORDUM
Kimsenin kendisine karşı istemediği bir yaptırımda bulunmasına izin vermediğini ve kimseye kendisini ezdirmeyeceğini söyleyen eski Başkan Şahin, Hedef Halk Gazetesine yaptığı açıklamalarda şöyle devam etti: "Belediyenin borcu bir hayli fazlaydı. Sonuçta bu belediyeyi ben 19 yıl idare etmedim. Benim dönemim 11 aylık. Basın harcamalarıyla ilgili 8 milyon liradan bahsedenler var. Bizzat kendim araştırdım. Söylenen rakam büyük abartı. Benim sürecimde 3 kez Cumhurbaşkanımız Samsun'a geldi. Tüm harcamaları belediye yaptı. Bunlar bilinirken, birilerinin sorumsuzca belediyenin harcamalarıyla ilgili benim dönemimi gündeme getirmesi çok yanlış. Borçlanma sonuç olarak Yusuf beyin dönemine ait." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ahmet 5561

15 Haziran 2019 Cumartesi 23:26

zihni başkan senin dürüstlüğünden hiç şüphemiz yok ekibindekilerin büyük yiyici olduğundan emin olduğumuz kadar sen rahat ol

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketinin aldığı 37.5 ton lop et stoklarda yok

Samsun'da Atakum Belediyesi İmar İnşaat Şirketinin aldığı 37.5 ton lop et stoklarda yok