22 Ekim 2021 Cuma

ATAKUM BELEDİYE BAŞKANI CEMİL DEVECİ, ATATÜRK'ÜN SEVDİĞİ ŞARKILAR KONSERİNDE SAHNE ALDI

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atatürk'ün Sevdiği şarkılar konserinde sahne aldı

Samsun'da Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 81'inci ölüm yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ü en sevdiği şarkıları seslendirerek andı.

10 Kasım 2019 Pazar 20:11 KÜLTÜR SANAT

Samsun'da CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, 10 Kasım'da Atatürk'ün sevdiği şarkılar konseri veren Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ile birlikte sahneye çıkarak Mustafa Kemal Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdi.


Atakum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle sanatseverlerle buluşan 'Sevdiği Şarkılarla Atatürk' konserinde görkemli bir geceye imza attı. 

Volkan Sağlam'ın şefliğinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşen unutulmaz konsere Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Atakum Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda sanatsever katıldı. Konserde, koronun ricası üzerine Başkan Deveci de final şarkılarında koroya katılarak Atatürk'ün sevdiği şarkılara eşlik etti. 75 kişilik dev koro, seslendirdiği 35 şarkıyla dinleyicilere duygusal anlar yaşattı. 

Sarı Zeybek, Bülbülüm Altın Kafeste, "Vardar Ovası, Gel Gitme Kadın gibi hep bir ağızdan söylenen eserler eşliğinde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk sevdiği şarkılarla minnet ve saygıyla bir kere daha anıldı.BAŞKAN DEVECİ, KOROYA KATILDI
Konserde, koronun ricası üzerine final şarkılarını sahnede sanatçılarla beraber söyleyen Başkan Deveci, Atakum'da sanatın varlığının önemli bir güç olduğunu belirtti. Başkan Deveci, "Türklerin atası, seven, ağlayan, dünyanın en yürekli askeri, son yüz yılın liderinin aramızdan ayrılışının 81. yılı. O'nun sevdiği şarkıları bu akşam söylüyoruz. Biz de onunla ağlıyoruz. Atatürk, aşık olan, seven; insan Atatürk. Lider ve vatansever Atatürk. Zaten bu kavramlar bir insanda bütünleşebilirse, aşık olabilen insan ortaya çıkar. O da Atatürk işte. Volkan Sağlam, uzun süredir bu koroya emek veriyor. Bu koroda genç de var, 1970 doğumlu genç de var. Bu koro, Atakum'u en iyi temsil eden korolardan bir tanesi. Hepinizi kutluyorum. Atakum şarkılarla ve sanatla dolsun istiyoruz. Atakum'un önümüzdeki yıllarda sanatın her türlüsü en güzel şekilde temsil edilecek. Kentimiz, sanat ve kültür kenti olacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da asayiş uygulaması! Bir gün içinde çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi

Samsun'da asayiş uygulaması! Bir gün içinde çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi