22 Ekim 2021 Cuma

BERNA LAÇİN'DEN SAMSUN AÇIKLAMASI! BU OYUNU SAMSUN'DA OYNAYACAĞIM

Berna Laçin'den Samsun açıklaması! Bu oyunu Samsun'da oynayacağım

Berna Laçin Samsun'da oynayacağı Hayal Satıcısı isimli tiyatro oyununa verilen salonun önce Büyükşehir Belediyesi sonra da Doğa Koleji tarafından iptal edilmesi ile ilgili konuştu, "Gerekirse meydanda oynarım"

24 Şubat 2020 Pazartesi 14:18 KÜLTÜR SANAT

Berna Laçin, kadına şiddet ve baskıya dikkat çeken tiyatro oyunu Hayal Satıcısı'nın Samsun'da sahneleceği salonların iptal edilmesi üzerine açıklamalarda bulundu.


Berna Laçin'in rol aldığı Hayal Satıcısı isimli tiyatro oyununa Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde salon vermişti. Büyükşehir Belediyesinin Berna Laçin'in rol alacağı söz konusu tiyatro oyununa salon vermesi ise, Elazığ depreminde attığı twetler nedeniyle bazı basın yayın organları tarafından eleştirildi. 

Bu eleştirilerin gündeme gelmesi sonrası ise Samsun Büyükşehir Belediyesinin Berna Laçin'in yer aldığı tiyatro oyununa verilen salonu geri çektiği gündeme geldi. Büyükşehir Belediyesinin salonu çekmesi ile oyuna Doğa Koleji salon verirken, yine bazı basın yayın organlarında Doğa Koleji'nin Berna Laçin'e salon verdiği gündeme getirilince, kolejde tepkileri göğüsleyemeyerek Hayal Satıcısı isimli oyuna verdiği salonu çekti.

Berna Laçin yaşanan bu gelişmelerin ardından sosyal medya sayfasından bazı açıklamalarda bulundu. Samsun'da sahnelenecek Hayal Satıcısı isimli tiyatro oyununun iptal olmadığını sadece mekan değişikliği olacağını belirten Berna Laçin, "Samsun’da defalarca oynadım. Kadına şiddet ve baskıya dikkat çeken yeni oyunumda  bir kadın oyuncu  olarak baskı ile karşılaşmak" dedi.

Samsun'un Atatürk'ün milli mücadelede ilk ayak bastığı şehir ve anneannesinin memleketi olduğunu belirten Berna Laçin, tiyatro oyununa salon veren büyükşehir ve Doğa Koleji'ni hedef alarak haber yapmasına ise tepki gösterdi.

Laçin, bir gazeteye verdiği açıklamada ise "Bir Cumhuriyet kadınına Atatürk'ün ayak bastığı ve tüm kadınlara haklarını verdiği şehirde, engel konuyor. Meydanlarda, parklarda oynarım.  Ben bu oyunu Samsun'da oynayacağım. Sanat illaki sahnede olacak diye bir kural yok. Meydanlar, parklar var. Hiç olmadı evde oynarım ama yine oynarım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ecrin Kerim Bilgi ve İletişim Merkezi büyümeye devam ediyor

Samsun'da Ecrin Kerim Bilgi ve İletişim Merkezi büyümeye devam ediyor