22 Ekim 2021 Cuma

CAHİT BERKAY YEŞİLÇAM FİLM MÜZİKLERİ KONSERİ İÇİN SAMSUN'A GELİYOR

Cahit Berkay Yeşilçam Film Müzikleri konseri için Samsun'a geliyor

Yeşilçam filmlerine damga vuran unutulmaz film müziklerinin bestecisi Cahit Berkay Samsun'a geliyor. Selvi Boylu Al Yazmalım başta olmak üzere Yeşilçam filmlerinin müziklerini besteleyen Cahit Berkay, Samsun Devlet Opera ve Balesi sahnesinde hayranlarının karşısına çıkakacak.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 13:49 KÜLTÜR SANAT

Samsun Devlet ve Opera Balesi, ünlü besteci Cahit Berkay ile birlikte Yeşilçam Film Müzikleri konseri verecek.


SAMDOB sezonun son senfonik konserini dinleyenlerin doyumsuz anlar yaşayacağı “Yeşilçam Film Müzikleri Konseri” ile yapıyor. 23 Mayıs Perşembe akşamı gerçekleşecek konserde ünlü besteci Cahit Berkay solist sanatçı olarak yer alacak. 

Yeşilçam Film müzikleri denince akla gelen ilk kişilerden olan ünlü besteci, söz yazarı ve şarkıcı Cahit Berkay “Yeşilçam Film Müzikleri Konseri” ile Samsun Devlet Opera ve Balesi Aydın Gün Sahnesi’nde nostalji rüzgarı estirmeye geliyor. İki bölümden oluşan konserde Melih Kibar, Cahit Berkay, Yalçın Tura, Saturi Ethem Efendi, Kemani Sebuh Simonyan ve Moğollar grubunun eserleri sanatçılar tarafından yorumlanacak.

Biletleri satışa çıktıktan kısa bir süre içerisinde tükenen “Yeşilçam Film Müzikleri Konseri”, 23 Mayıs 2019 Perşembe akşamı saat 21.00’de gerçekleştirilecek. 

Neşeli Günler, Hababam Sınıfı, Al Yazmalım, Tosun Paşa gibi unutulmaz filmlerin müziklerine yer verilen konserin orkestra şefliğini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Anasanat Dalı Profesörü Burak Tüzün yapıyor.  Konserde Cahit Berkay solist olarak yer aldığı konserin metin yazarı Hande Taban. Başkemancının A. Bengi Yardımlı’nın olduğu konserde sanatçılara Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşlik edecek.

Yeşilçam Film Müzikleri Konseri’nde, düzenlemelerinin Yusuf Yalçın’a ait olduğu; besteci Melih Kibar’ın “Aile Şerefi, Neşeli Günler, Gülen Gözler (Orkestra Uvertür)” ve “Hababam Sınıfı”, besteci Cahit Berkay’ın “Al Yazmalım, Devlerin Aşkı, Dila Hatun, Çiçek Abbas, Güler Misin Ağlar Mısın?, Hülya”, bestesi Moğollar grubu ve Cahit Berkay’a ait “Bu Nasıl Dünya”, besteci Saturi Ethem Efendi ve Şehnaz Yonga’nın “Tosun Paşa”, besteci Kemani Sabuh Simonyan’ın “Süt Kardeşler” parçaları ve besteci Yalçın Tura’nın “Umutsuzlar” eseri sanatçılar tarafından senfonik olarak seslendirilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da suya yüzde 25 zam Ali Yılmaz Ergen'i sinirlendi köşe yazısında böyle tepki gösterdi

Samsun'da suya yüzde 25 zam Ali Yılmaz Ergen'i sinirlendi köşe yazısında böyle tepki gösterdi