04 Aralık 2021 Cumartesi

İBRAHİM ERKAL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK

İbrahim Erkal son yolculuğuna uğurlanacak

İbrahim Erkal son yolculuğuna uğurlanacak. Hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisinde cenaze töreni düzenlenecek, ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak.

12 Mayıs 2017 Cuma 20:14 KÜLTÜR SANAT

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı İbrahim Erkal, sevenlerini yasa boğdu. İbrahim Erkal'ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığında toprağa verilecek.Yaşamını yitiren Erkal için taziyeler, Maltepe'de Erzurumlular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Genel Merkezinde kabul ediliyor.


Erzurumlular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Suha Dengizek,şöyle konuştu:

"İbrahim Erkal'ı kaybettik, Türkiye'nin başı sağolsun. Erzurumluların başı sağolsun. Ben Erkal gibi memleket sevdalısı tanımadım. Ben Erzurumlular vakfı başkanıyım ama Erkal gibi memleket sevdalısı olamam. 15 Temmuz tarihinde beraberdik. Erzurumun yetiştirdiği ender insandır. İsmini gençler yaşatacak. Vakfımızın ismini İbrahim Erkal Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı ve burayı İbrahim Erkal Kültür ve Sanat Merkezi olarak değiştirdik. Rabbim ailesine ve sevenlerine yardımcısı olsun.''


Erkal için yarın öğle vakti Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisinde cenaze töreni düzenlenecek, ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Nabi Avcı 2. Etnospor Kültür Festivali'ni ziyaret etti

Bakan Nabi Avcı 2. Etnospor Kültür Festivali'ni ziyaret etti