22 Ekim 2021 Cuma

İSTANBUL ERKEK LİSESİ 16'INCI ULUSLARARASI ALTIN BOĞA KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

İstanbul Erkek Lisesi 16'ıncı Uluslararası Altın Boğa kısa film yarışması başvuruları başladı

İstanbul Erkek Lisesi(İEL) tarafından bu yıl 16'ıncısı düzenlenen Uluslararası Altın Boğa kısa film yarışması için başvurular başladı.İstanbul Erkek Lisesi(İEL) 16'ıncı Altın Boğa Uluslararası kısa film yarışmasının katılım koşulları açıklandı.

09 Mart 2019 Cumartesi 14:50 KÜLTÜR SANAT

İstanbul Erkek Lisesi tarafından Altın Boğa Film Festivali çerçevesinde düzenlenecek olan 16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışmasına başvurular başladı. 


İstanbul Erkek Lisesi öğrencilerinin çektikleri kısa filmleriyle katılabilecekleri bu yarışmada, alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucu en beğenilen kısa film yönetmeni “Altın Boğa Özel Ödülü”nün yanında "Monster Tulpar T5 V10.1 15.6” oyun bilgisayarına ve 3000 TL para ödülüne de sahip olacak.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin ve dünyanın farklı noktalarından, farklı kültürlerden 5000’i aşkın kısa film katıldı. Önceki yıllarda jüri koltuğunda Nuri Bilge Ceylan, Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Mert Fırat gibi alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Her yıl sonunda organize edilen ödül törenleriyle genç sinemacıların ustalarla bir araya gelerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almaları sağlandı.

Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinema alanına olan ilgilerini artırma ve bu alanda yaptıkları çalışmaların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz senelerde uluslararası platforma taşındı ve bu sayede farklı kültürler sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2019 olarak belirlenen 16. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Çiftlik caddesinde ucuz döner için vatandaşlar kuyruğa girdi

Samsun'un Çiftlik caddesinde ucuz döner için vatandaşlar kuyruğa girdi