30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN PİAZZA AVM'DE HALK OYUNLARI FESTİVALİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Samsun Piazza AVM'de Halk Oyunları Festivali büyük ilgi gördü

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Piazza Alış Veriş Merkezinde Samsun Gençlik Merkezi tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Halk Oyunları Festivali büyük ilgi gördü.

18 Mayıs 2017 Perşembe 10:19 KÜLTÜR SANAT
Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Piazza Alış Veriş Merkezinde bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Halk Oyunları Festivali büyük ilgi gördü.


Samsun Piazza Alış Veriş Merkezi, Samsun Gençlik Merkezi tarafından bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirilen Halk Oyunları Festivali’ne ev sahipliği yaptı.


Ankara, İzmir, Samsun, Erzurum, Adıyaman ve Kıbrıs’ın halk oyunları ekiplerinin katıldığı halk oyunları festivalinde Piazza AVM ziyaretçilerine görsel bir şölen sundu.


Karadeniz’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezi Piazza, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Samsun Gençlik Merkezi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Halk Oyunları Festivali’ni ziyaretçileri ile buluşturdu. Ankara, İzmir, Samsun, Erzurum, Adıyaman ve Kıbrıs Halk Oyunları ekiplerinin gösterilerini sergilediği etkinlikte, Piazza ziyaretçileri farklı kültürleri tanıma fırsatı buldu. 


Birbirinden renkli gösterilerin yer aldığı festivali, küçükten büyüğe her yaştan Piazza ziyaretçisi yoğun ilgiyle izledi. Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen festivalde yine yörelerin halk oyunları ekipleri, örflerini ve geleneklerini başarıyla yaşattı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tunceli'de polise silahlı saldırıda bulunan terörist öldürüldü

Tunceli'de polise silahlı saldırıda bulunan terörist öldürüldü