27 Eylül 2020 Pazar

SAMSUN'DA KONSER VEREN DEVLET SANATÇISI PİYANİST GÜLSİN ONAY MOZART'IN TÜRK MARŞINI ÇALDI

Samsun'da konser veren devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay Mozart'ın Türk Marşını çaldı

Samsun Devlet Opera Balesinin gerçekleştirdiği konsere katılan devlet sanatçısı ve UNICEF İyi Niyet elçisi piyanist sanatçı Gülsin Onay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Mozart' çıkışına Samsun konserinde Mozart'ın 'Türk Marşını' çalarak yanıt verdi.

10 Ocak 2019 Perşembe 22:43 KÜLTÜR SANAT

Samsun'a gelen devlet sanatçısı Gülsin Onay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" sözleri sonrası sahne aldığı Samsun Devlet Opera Balesi konserinde Mozart'ın Türk Marşını çaldı.


Samsun Devlet Opera Balesi konseri öncesi sosyal medyadan Mozart'ın Türk Marşını çalarken çekilen bir video paylaşan Gülsin Onay, "Mozart Türk Marşı.. Zorla dinlenmez ama çok güzel" mesajı yayınladı.

Sosyal medyada yayınladığı bu videonun ardından Samsun Devlet Opera Balesinin düzenlediği konsere geçen devlet sanatçısı ve UNICEF İyi Niyet elçisi Gülsin Onay, Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen konser de Mozart'ın Türk Marşı bestesini çaldı. Gülsin Onay'a Mozart'ın Türk Marşı bestesine Samsun Devlet Opera Balesi orkestrasıda eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisini Mozart dinlemeye davet eden sanatçı Rutkay Aziz'e  "Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır" yanıtını vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çıkışı sonrası Samsun'a gelen devlet sanatçısı Gülsin Onay'da konser öncesi ve sonrası Mozart'a vurgu yaparak sosyal medyadan Samsun konseri ile ilgili fotoğraflar paylaştı.

Samsun'da konser veren Gülsin Onay, sosyal medyadan paylaştığı görüntülerde, "Şef Artun Hoinic ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Orkestrası Harika Mozart çaldılar provada az önce, darısı konsere.. Hepimize başarılar.. Mozart Türk Marşı zorla dinlenmez ama çok güzel.. Muhteşem bir konserdi.. Mozart’ın ve ikinci yarıda Tchaikovsky’nin ruhu sanki Samsun’daydı.. Atamız sanki bizi gururla izliyordu.. Artun Hoinic ve SAMDOP harikalar yarattılar, teşekkürler müzik, Teşekkürler Samsun.. Bis olarak Mozart “Türk Marşı” ve Chopin Nocturne çaldım.." mesajları yayınladı.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TSO Ortaokulunda Mavi Kapak projesi kapsamında şiir şöleni gerçekleştirildi

Samsun TSO Ortaokulunda Mavi Kapak projesi kapsamında şiir şöleni gerçekleştirildi