02 Aralık 2021 Perşembe

HEMOROİD NEDEN OLUR, BELİRTİLERİ NELERDİR? BASUR AĞRISINDAN LAZER TEDAVİSİ İLE KURTULUN

Hemoroid neden olur, belirtileri nelerdir? Basur ağrısından lazer tedavisi ile kurtulun

Hemoroid neden olur, belirtileri nelerdir, tedavisi mümkün mü? Hemoroid (Basur) ağrıları nasıl dindirilir.. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Sedat Ocak, basur ağrısı yaşayanların lazer tedavisi ile bu rahatsızlıktan kurtulabileceklerini açıkladı.

26 Ekim 2021 Salı 12:36 SAĞLIK

Lazerle hemoroid tedavisi nasıl yapılır? Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Sedat Ocak, hemoroid tedavisinde lazer yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenleri açıkladı. 


Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, "Söylemekten utanıldığı, son aşamaya gelene kadar doktora gitmekten çekinilen hemoroidin oluşturduğu ağrılar kabusunuz olmasın" dedi.

Günlük hayatı olumsuz etkileyen halk arasında basur olarak da bilinen hemoroidin tedavisinde lazerle tedavi yönteminin de kullanıldığını ifade eden Büyük Anadolu Hastaneleri Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, "Hemoroid, Vücudun makat bölgesindeki damarların birbirine dolanması, yumaklanması ve şişmesi sonucunda ortaya çıkan bir problemdir. Uzun süredir kabızlık çekiyorsanız, Dışkınızda kan görüyorsanız, Makat bölgesinde şişlik, ağrı ve kaşıntınız oluyorsa, Ailenizde daha önce hemoroid (basur) problemi yaşamış bireyler varsa hemoroid (basur) olma riskiniz yüksektir.

SIK KULLANILIYOR
Son dönemlerde hemoroid tedavisinde cerrahi yöntemlerin yerine daha küçük çapta Minimal İnvaziv dediğimiz yöntemler daha sık kullanılır olmuştur.
Yeni teknolojik gelişmelerin sayesinde artık hemeroid tedavisinde de bazı değişiklikler olmuştur. Bu yöntemlerin başında da lazer ile hemoroid hastalığı tedavisi gelmektedir. Hemoroid hastalığının ikinci ve üçüncü derecedeki Hemoroidlere uygulanmaktadır.

KISA SÜRELİ BİR İŞLEM
Son teknoloji özel bir lazer cihazı ile hemoroid şişkinliğinin içerisine lazer tedavisi uygulanarak hemoroidin sönmesi, mühürlenmesi sağlanmaktadır.
Bu şekilde hemoroidler ortadan kaybolmaktadır. Herhangi bir cerrahi kesi yapılmadığı için ameliyat sonrası dönemde daha az ağrı olmakla birlikte 15-20 dakikalık bir işlemdir. Akabinde hastanın günlük işlerine hemen dönmesi daha çabuk ve rahat olmaktadır. " diyerek sözlerine son verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Nisan ayında gelecek elektrikli otobüslerin güzergahı belli oldu

Samsun'da Nisan ayında gelecek elektrikli otobüslerin güzergahı belli oldu