29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN BAFRA'DA SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜRÜLEN ABDULKADİR BÜYÜKGÜLER'İN ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Samsun Bafra'da silahlı saldırıda öldürülen Abdulkadir Büyükgüler'in organları bağışlandı

Samsun'un Bafra ilçesinde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden 23 yaşındaki Abdulkadir Büyükgüler'in kalp, böbrek, karaciğer ve korneası organ bekleyen 5 kişiye bağışlandı.

03 Ekim 2017 Salı 16:52 SAĞLIK

Samsun Haber- Samsun'un Bafra ilçesinde önceki gün meydana gelen silahlı saldırı olayında yaşamını yitiren Abdulkadir Büyükgüler'in organları bağışlandı. 


Uğradığı silahlı saldırı sonrası kaldırıldığı hastanede vefat eden 23 yaşındaki  Büyükgüler'in ailesi çocuklarının organlarını, Ankara, Erzurum ve Samsun'da organ bekleyen hastalara bağışladı.

Bafra'da kaldırıldığı özel hastanede beyin ölümü gerçekleşen Abdulkadir Büyükgüler'in bağışlanan kalbi Ankara'ya, karaciğeri Erzurum'a gönderilirken, böbrekler ve kornea ise Samsun'daki hastalara nakledilecek. Abdulkadir Büyükgüler'in ailesi, çocuklarını genç yaşta kaybettiklerini ancak organlarıyla 5 kişiye hayat verecek olmasının kendilerini az da olsa teselli ettiğini dile getirdi.

Bafra ilçesinde dün Y.T. ile aralarında çıkan tartışma sonucu silahla vurulan Abdulkadir Büyükgüler, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Öte yandan Abdulkadir Büyükgüler'i silahla vurarak ölümüne neden olan Yusuf T. ise sevk edildiği adliyede tutuklanarak cezaevine konuldu. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de ortaokul öğrencisi Zeynep Nazlı Kahveci trafik kazasında öldü

Samsun Tekkeköy'de ortaokul öğrencisi Zeynep Nazlı Kahveci trafik kazasında öldü