29 Eylül 2020 Salı

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİNİN YAPILACAĞI YER BELLİ OLDU

Samsun Şehir Hastanesinin yapılacağı yer belli oldu

Sağlık Bakanı ve AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Samsun'da yapılacak olan Şehir Hastanesi ile ilgili yer tespitinin belirlenmesi sürecinin tamamlandığını açıkladı.Samsun Şehir Hastanesinin yapılacağı yer belli oldu

28 Eylül 2017 Perşembe 16:28 SAĞLIK

Samsun Haber- Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Samsun'da yapılacak olan Şehir Hastanesi için tespit edilen arazinin Orman ve Su İşleri Bakanlığına devri ile ilgiliyi yazıyı imzaladığını söyledi. 


Bakan Demircan, Samsun'da yapılacak olan Şehir Hastanesi'nin Canik ilçesi Dereli mahallesinde bulunan 400 dönümlük bir arazi üzerine yapılacağını müjdeledi. Samsun Şehir Hastanesi için tespit edilen arazinin devri için gereken evrakı imzaladığını belirten Ahmet Demircan, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Samsun ve bölge illeri için önem arz eden şehir hastanesi ile ilgili yer tespiti çalışmaları tamamlandı.  Canik İlçesi Dereli Mahallesi’ndeki arazinin devri için imzaladığımız yazı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na gönderildi. Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılacak Şehir Hastanesi için bir süredir uygun yer arayışı sürdürülüyordu. Samsun Şehir Hastanesi, tahsisi istenen 12.449 ada 1 parselde 167 dönüm bir, 12.450 ada 1 parselde 234 dönüm bir olmak üzere toplam 400 dönüm arazi üzerinde yükselecek." dedi.

Öte yandan yer tespiti konusunda mutlu sona ulaşılan Samsun Şehir Hastanesi’nin 2018 yılı içinde temelinin atılması öngörülüyor. Samsun Şehir Hastanesinin tamamlanmasıyla sağlık hizmetlerinde kalitenin artırılması ve sağlık turizminin geliştirilmesi hedefleniyor.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'da Alpay gitti yeni Teknik Direktör kim olacak işte teklif götürülen o isimler

Samsunspor'da Alpay gitti yeni Teknik Direktör kim olacak işte teklif götürülen o isimler