10 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN'DA 3 KAMU HASTANESİNDE JANDARMALAR GÖREV YAPMAYA BAŞLADI

Samsun'da 3 kamu hastanesinde jandarmalar görev yapmaya başladı

Samsun'da Sağlık Bilimleri Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi ve Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde jandarmalar görev yapmaya başladı.

30 Temmuz 2018 Pazartesi 14:59 SAĞLIK

Samsun'da sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesi amacı ile 3 kamu hastanesinde polisler ile birlikte jandarma da görev yapmaya başladı.


Hastanelerde sağlık çalışanlarına şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında kamu hastanelerinde başlatılan uygulamayla şiddet olayında polisle hareket edecek jandarma 24 saat hastanede görev alacak.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi ve Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde görevlendirilen 2'şer personel görevine başladı.

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, yaptığı açıklamada, hastanelerde sağlık personellerine yönelik şiddet olaylarının önlenmesinde jandarmanın da görevlendirilmesinin önemli olduğunu söyledi. 

Jandarmanın polisle hastanede görev yapmasının şiddette caydırıcı olacağını vurgulayan Erkan, "Hastanelerde görevli polislerin yanına jandarmanın da dahil olması şiddeti önlemede daha caydırıcı olacaktır. Özel güvenlik görevlileri polisin yanında yeterli olamıyordu." dedi. 

Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, sağlık personeline yönelik şiddet olaylarına ilişkin kalıcı çözümler olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan şehit Burak Zor'un kardeşi Eren Zor'u mutlu gününde yalnız bırakmadı

Çiğdem Karaaslan şehit Burak Zor'un kardeşi Eren Zor'u mutlu gününde yalnız bırakmadı