19 Ocak 2021 Salı

SAMSUN'DA ALAÇAM DEVLET HASTANESİNDE İLK KEZ GENEL ANESTEZİ AMELİYATI YAPILDI

Samsun'da Alaçam Devlet Hastanesinde ilk kez genel anestezi ameliyatı yapıldı

Samsun'un Alaçam İlçesi Devlet Hastanesinde genel anestezi ameliyatları başladı. Alaçam Devlet Hastanesinde ilk genel anestezi ameliyatı 63 yaşında ki Durmuş Türkmenoğlu isimli hastaya yapıldı.

05 Haziran 2018 Salı 10:32 SAĞLIK

Samsun'un Alaçam İlçe Devlet Hastanesinde genel anestezi altında yapılan ilk ameliyat Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Emir Fatih Kaya ve Anestezi Uzmanı Turhan Kara tarafından gerçekleştirildi.


Alaçam Devlet Hastanesinde ilk kez uygulanan genel anestezi ameliyat hakkında bilgi veren Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Emir Fatih Kaya, “63 yaşındaki hasta Durmuş Türkmenoğlu 28 Mayıs tarihinde karın ağrısı şikâyetiyle kendilerine başvurdu. Yaptığımız tetkiklerin ardından hastamıza ameliyat kararı aldık, hastanemizde genel anestezi altında yapılan ilk ameliyatı gerçekleştirdik ve tedavi sonrası hastayı başarılı bir şekilde taburcu ettik” dedi.

Alaçam Devlet Hastanesinde bugüne kadar lokal anestezi ameliyatları yapıldığını açıklayan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç'da ilk kez yapılan genel anestezi ameliyatı ile ilgili verdiği bilgide şunları dile getirdi.
“Alaçam Devlet Hastanemizde bugüne kadar lokal anestezi altında, hastalarımızı uyutmadan cerrahi operasyonları gerçekleştiriyorduk. Daha büyük operasyonlar için hastalarımız Bafra Devlet Hastanesine gidiyordu. Ameliyathanemizde yapılan yeni düzenlemelerden sonra artık Alaçam ilçemizde de genel anesteziyle ameliyatlar yapılmaya başlanmış oldu. Böylece hastalarımız artık genel anestezi altında yapılacak ameliyatları için Bafra ya da merkezde bulunan hastanelere gitmeden, kendi ilçelerinde kendi hastanelerinde bu hizmeti alabilecek. Bununla birlikte; Alaçam Devlet Hastanemizde servislerde ve acilde hastalarımızın daha iyi hizmet alması için bir takım düzenlemeler yapmıştık, önümüzdeki günlerde de son dönem hastalarımızın tedavi ve bakımı için Palyatif Bakım Merkezi açacağız. Haziran sonu hizmete girmesini planladığımız Palyatif Bakım Merkezimiz de durumu daha ağır hastalarımızın başka ilçelere ya da merkeze gitmesinin önüne geçecek önemli bir merkez olacak." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun Milletvekili adayı Murat Camadan: 24 Haziran'da mührü MHP'ye vurun

MHP Samsun Milletvekili adayı Murat Camadan: 24 Haziran'da mührü MHP'ye vurun