25 Mayıs 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA DENİZDE BOĞULAN ONUR SARĞIN'IN BÖBREKLERİ AİLESİ TARAFINDAN BAĞIŞLANDI

Samsun'da denizde boğulan Onur Sarğın'ın böbrekleri ailesi tarafından bağışlandı

Samsun'da 4 gün önce denizde boğulma tehlikesi geçiren Onur Sarğın'ın kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışladı.

13 Temmuz 2017 Perşembe 12:48 SAĞLIK
Samsun'da denizde boğulma tehlikesi geçiren Onur Sarğın'ın tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşti. Samsun'da beyin ölümü gerçekleşen Onur Sarğın'ın böbrekleri ailesi tarafından organ bekleyenlere bağışlandı.

Samsun'da serinlemek için girdiği denizde 4 gün önce boğulma tehlikesi geçirmesi üzerine Ondokuzmayıs Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan 30 yaşındaki Onur Sarğın'ın beyin ölümü gerçekleşti.

Hastane yetkilileri Sarğın'ın ailesiyle organ nakli konusunda görüşme yaptı. Ailenin olumlu yanıt vermesinin ardından Organ ve Doku Nakli Samsun Bölge Koordinasyon Merkezine bu konuda bilgi verildi. Merkezde görevli Prof. Dr. Yarkın Kamil Yakupoğlu'nun da aralarında bulunduğu doktorlar ve uzman ekip tarafından çıkarılan böbrekler, Samsun'da iki hastaya nakledilecek.

Yakupoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, organ ve doku bağışına karar veren aileye teşekkür etti.

Acılı ailenin büyük fedakarlık ve erdemli bir davranış gösterdiğini belirten Yakupoğlu, "Merhuma Allah'tan rahmet diliyorum. Bağışlanan organlar ihtiyacı olan iki hastaya ikinci bir hayat şansı verecek. Bu noktada aile çok önemli bir karar aldı." dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

'Kahraman' tişörtüyle ilgili açıklama

'Kahraman' tişörtüyle ilgili açıklama