25 Mayıs 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA DOKTORLARIN YÜRÜYEMEZSİN DEDİĞİ FELÇLİ FİKRET SADIKOĞLU İNANILMAZI BAŞARDI

Samsun'da doktorların yürüyemezsin dediği felçli Fikret Sadıkoğlu inanılmazı başardı

Samsun'da geçirdiği trafik kazası sonrası felç olan ve doktorların artık yürüyemezsin dediği Fikret Sadıkoğlu, aldığı fizik tedavileri ile bacaklarını oynatmaya başlayarak inanılmazı başardı.

02 Mayıs 2018 Çarşamba 12:42 SAĞLIK

Samsun'da 9 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası omurilik felci olan ve doktorların bir daha yürüyemezsin dediği Fikret Sadıkoğlu, yeniden yürüyebilmek için uzun yıllar mücadele verirken, sonunda ayaklarını oynatmayı başardı.


Samsun'un Bafra ilçesinde yaşayan ve geçirdiği trafik kazası nedeni ile felç olduktan sonra doktorların yürüme şansının olmadığını söylediği 55 yaşındaki Fikret Sadıkoğlu, bir gün yeniden yürüyebileceğine yönelik umudunu hiç kaybetmemesiyle çevresine örnek oluyor. 

Bafra ilçesinde yaşayan evli ve 3 çocuk babası Fikret Sadıkoğlu, yaşamını tekerlekli sandalyeye bağımlı şekilde sürdürmek zorunda kaldıktan sonra yeniden yürüyebilmek için pek çok hastane ve doktora başvurarak, tedavi olmaya çalıştı. Ancak Fikret Sadıkoğlu, doktorların kendisine ümit vermemesine rağmen yaşam sevincini ve bir gün yeniden yürüyebileceğine dair inancını hiç kaybetmedi.

Evinde fizyoterapist eşliğinde fizik tedavi gören Sadıkoğlu, yıllar süren çalışmaların ardından tedavisinde az da olsa gelişme sağladı.Hep yeniden yürümeyi, ayağa kalkmayı hedefledim"

Fikret Sadıkoğlu, yaptığı açıklamada, yıllardır yeniden yürümek için mücadele ettiğini söyledi. İyileşmek için verdiği mücadeleden gittiği hastanelerdeki başka felçli insanların da etkilendiğini belirten Fikret Sadıkoğlu, birçok kişiye umut olduğunu aktardı.

Trafik kazasının ardından felçli kalmasını asla kabullenmediğini vurgulayan Sadıkoğlu, şöyle devam etti:

"Gittiğim doktorlar bana hiç ümit vermedi. Hatta bana artık yürümemin mümkün olmadığını söylediler ama ben hep yeniden yürümeyi, ayağa kalkmayı hedefledim. Bunun için fizik tedavi hastaneleri, rehabilitasyon merkezlerine gittim. Artık evimde fizyoterapist eşliğinde sürekli çalışıyorum. Mücadeleyi asla bırakmadım. Yapılan tedaviler sonucu artık dizlerime kadar hissedip, bacaklarımı kendim oynatabiliyorum. Bunda fizyoterapist hocamın katkıları çok büyük."Kendisi gibi felçli olan hastalara seslenen Fikret Sadıkoğlu, "Asla mücadeleyi bırakmasınlar. Umutlarını yitirmeyip 'yürüyeceğim' inancını taşımalılar. İnancımı ve bu mücadelemde beni hiç yalnız bırakmayan bir aileye sahip olduğum için de çok şanslıyım." ifadesini kullandı.

Fikret Sadıkoğlu'nun fizyoterapisti Murat Keskin ise bu tür hastalarda fizik tedavinin büyük önem taşıdığına işaret ederek, "Sürekli çalışma sonucunda Fikret Sadıkoğlu artık bağımsız olarak ayakta durabiliyor. Bunu fizik tedaviye ve fizyoterapist eşliğinde doğru egzersiz yaklaşımına borçluyuz. Tüm fizik tedaviye muhtaç arkadaşlarıma sesleniyorum. Siz de sakın bu çalışmayı bırakmayın. Çalışmayı sakın bırakmayın. Doktorların, diğer uzmanların verdiği programları ihmal etmeyin." değerlendirmesinde bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Orta Asya programına Çiğdem Karaaslan ve Erhan Usta'da eşlik etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Orta Asya programına Çiğdem Karaaslan ve Erhan Usta'da eşlik etti