20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA KORONA VİRÜS TEDAVİSİ GÖRÜP İYİLEŞEN SON HASTA SAYISI AÇIKLANDI

Samsun'da Korona Virüs tedavisi görüp iyileşen son hasta sayısı açıklandı

Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun'da Korona Virüs tedavisi görüp iyileşen son hasta sayısını açıkladı. Samsun'da Korona Virüs hastası kaç kişi iyileşti.

07 Mayıs 2020 Perşembe 15:59 SAĞLIK

Samsun Sağlık İl Müdürü  Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Korona Virüs tedavisi gören ve iyileşerek taburcu edilen hasta sayısını açıkladı.


Samsun Sağlık İl Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Korona Virüs'te Samsun olarak pik dönemini atlattıklarını belirterek, ancak gerekli özenin vatandaşlar tarafından gösterilmemesi durumunda, bu olumlu tablonun boşa gideceği, tüm kazanımların kaybedilip iki ay öncesine dönüş yaşanabileceği konusunda halkı uyardı.

Yürütülen eş güdümlü çalışma sayesinde hastanelerdeki tedavi ekipleriyle, sahada temaslı hastaları takip eden filyasyon ekiplerinin tam bir uyum içinde görev yaptığını belirten Sağlık Müdürü Oruç, bu çalışma sayesinde vaka sayısında her geçen gün düşüş yaşadıklarını, ancak tüm olumlu verilere rağmen Ramazan ayının ve bayram sürecinin salgının kontrol altına alınmasında kritik bir dönem olduğunu vurguladı.

Ramazan ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın belirttiği gibi tedbirlere en üst düzeyde uyulduğu takdirde çifte bayram yaşanabileceğini belirten Oruç, bu sene iftar misafirliklerine ara vermemiz gerektiğini, ramazan bayramında da yüz yüze görüşme yerine telefonla, görüntülü olarak büyüklerimizi arayarak bayramlarını kutlamamızın daha doğru olacağını vurguladı.

Bu bayram eski bayramlar gibi olmayacak diyen Sağlık Müdürü Oruç, ülke çapında Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen büyük mücadelenin boşa gitmemesi için, adımlarımızı daha da dikkatli atmamız gerektiğini belirterek, “Bu zor süreci el birliğiyle, en az hasarla atlatacağız, bu salgından hem ülke hem sağlık sistemi olarak güçlenerek çıkacağız ve sağlıklı günlere hep beraber döneceğiz” dedi.

Öte yandan Sağlık il Müdürü Oruç, Samsun’da yeni tip koronavirüs hastalığıyla yürütülen etkin mücadele sayesinde dün itibariyle 605 Covid-19 hastasının iyileşerek taburcu olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz'dan Korona Virüs uyarısı! Tüm tedbirlere uyalım

Yusuf Ziya Yılmaz'dan Korona Virüs uyarısı! Tüm tedbirlere uyalım