18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA YAPILACAK ŞEHİR HASTANESİ ARAZİSİ İÇİN ORMAN BAKANLIĞINDAN ÖN İZİN GELDİ

Samsun'da yapılacak Şehir Hastanesi arazisi için Orman Bakanlığından ön izin geldi

Samsun'da yapılacak Şehir Hastanesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığından ön izin geldi. Samsun'un Canik ilçesinde 400 dönümlük orman arazisi üzerine yapılacak Samsun Şehir Hastanesinde yer alacak bölümlerde belli oldu.

27 Şubat 2018 Salı 11:05 SAĞLIK

Samsun'un Canik ilçesinde yapılacak olan Samsun Şehir Hastanesi ile ilgili yeni gelişme. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Samsun Şehir Hastanesi için ayrılan 400 dönümlük orman arazisinin Sağlık Bakanlığına devri ile ilgili ön izni verdi.


Samsun'da yapılacak olan şehir hastanesinin, Canik İlçesi Dereler Mahallesi’nde yapılmasının kararlaştırılmasının ardından, hastanenin yapılacağı arazinin devri için ön izin çıktı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, hastanenin yapılacağı Canik İlçesi'nin Dereler Mahallesi'nde 12.449 ada 1 parselde 167 dönümde ve 12.450 ada 1 parselde 234 dönümde olmak üzere toplam 400 dönüm arazinin Sağlık Bakanlığı'na devri için ön izni verdi.

Oman Bakanlığı hastane projesinin tamamlanması için de Sağlık Bakanlığı'na iki yıl süre verdi. Bu süre içerisinde proje tamamlanırsa arazinin, Sağlık Bakanlığı'na kesin devri yapılacak. Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre Samsun'a yapılacak şehir hastanesi için temelinin bu yıl içerisinde atılmasının öngörülüyordu. Şehir hastanesinin içinde 150 yataklı fiziksel tıp ve rehabilitasyon, 300 yataklı kalp damar cerrahisi ve göğüs hastalıkları, 200 yataklı onkoloji, 400 yataklı kadın doğum ve çocuk hastalıkları bölümleri olacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

27 Şubat 2018 Salı 11:29

samsun sağlık üniversitesi kurulsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de otomobil BAFAŞ'ın yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü

Samsun Tekkeköy'de otomobil BAFAŞ'ın yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü