04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA YENİ VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ İNŞAATI 2019 YILI SONUNDA TAMAMLANACAK

Samsun'da yeni Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatı 2019 yılı sonunda tamamlanacak

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde inşaatına 2014 yılında başlanan ancak yüklenici firmanın iflas etmesi nedeniyle inşaatı duran yeni Vezirköprü İlçe devlet Hastanesinin yapım işi yeniden ihale edildi. Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatının 2019 yıl sonunda biteceğini açıkladı.

05 Temmuz 2019 Cuma 14:12 SAĞLIK

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yapılan Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatının yüzde 83'ünün tamamlandığı, hastane inşaatının yıl sonunda tamamlanacağı açıklandı.


Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr.Mehmet Kılınç, Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Kamil Güler ve beraberindeki heyet inşaatı halen süren Yeni Vezirköprü Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu.

Ziyarette çalışmaların son durumu hakkında Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş’tan bilgi alan Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ, geçmiş süreçte aksamalar yaşanan hastane inşaatının şu an büyük bir hızla ilerlediğini; fiziki gerçekleşme olarak %83’ü tamamlanan hastane binası için tefrişat ve malzeme alımı işlemlerine başladıklarını; bakanlıktan konuyla ilgili gerekli ödeneğin geldiğini söyledi.

Hedeflerinin yıl sonuna kadar Vezirköprü ilçesinin önemli bir ihtiyacı olan hastane binasının tamamlanarak hizmete sokulması olduğunu belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, modern diyaliz ünitesi, yeni Tomografi cihazı ve bölge hastanelerinde bulunmayan MR cihazına sahip olacak şekilde planlanan ve 53 bin m2 alanda inşaa edilen 200 yataklı hastanenin hizmete girmesiyle Vezirköprü’nün sağlık alanında 50 yıllık ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.

Yeni hastane binasında acil serviste müşahede yatağı sayısın 10’dan 30’a; ameliyat oda sayısının 4’den 7’ye; poliklinik sayısının ise 22’den 52’ye yükseleceğini belirten Oruç, tüm hasta odaları nitelikli oda olarak planlanan hastanede ayrıca 401 araçlık bir otopark da bulunacağını vurguladı.

Hastanenin sadece Vezirköprü’ye değil, üstün görüntüleme merkeziyle Havza, Sinop, Boyabat ve Durağan gibi çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da hizmet vereceğini belirten Sağlık Müdürü Oruç, artık Vezirköprü halkının tedavi için il merkezine gitmesine gerek olmadan işlemlerini ilçelerinde tamamlayacağını, hastanenin hemen yanına inşaa edilen 20 ünitli Vezirköprü Diş Sağlığı Merkezinin hastaneyle birlikte hizmete girmesiyle de Vezirköprü’de sağlık alanında istenilen seviyede bir hizmet verme şansına sahip olacaklarını ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Guido Koçer Yılport Samsunspor'a transfer oldu

Guido Koçer Yılport Samsunspor'a transfer oldu