31 Mayıs 2020 Pazar

SAMSUN'UN ATAKUM İLÇESİNDE 250 YATAKLI DEVLET HASTANESİNE MECLİS ONAY VERDİ

Samsun'un Atakum ilçesinde 250 yataklı Devlet Hastanesine meclis onay verdi

Samsun'un Atakum ilçesinde 76 dönümlük alana yapılacak 250 yataklı Devlet Hastanesi yatırımı için, belediye meclisi onay verdi. Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı, 250 yataklı Atakum Devlet Hastanesinin temelini bu yıl içerisinde atacaklarını söyledi.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 22:52 SAĞLIK

Samsun'un Atakum ilçesinde yapılacak devlet hastanesi için belirlenen 76 dönümlük alan, Atakum Belediye Meclisi üyeleri tarafından kabul edildi.


Samsun'un Atakum İlçe Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın, inşa edilecek Atakum Devlet Hastanesi için meclise sunduğu, Balaç Mahallesinde bulunan AFAD İl Koordinatörlüğünün yanındaki 76 dönümlük arazi, meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

TEMELİ BU YIL ATILACAK
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın girişimleri ve Atakum Belediyesine ait binanın 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edilmesiyle başlayan Atakum Devlet Hastanesi süreci, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın destekleriyle farklı bir boyut kazandı. Mülkiyeti Atakum Belediyesine ait olan binanın 25 yıllığına Sağlık Bakanlığına tahsis edilmesiyle birlikte sağlık tesisine dönüştürülerek Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası olarak hizmete alınmasının ardından, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bu binanın ilçeye yetmeyeceğini ve Atakum’a yeni bir devlet hastanesi kazandıracaklarını ifade etti. 250 yataklı ve tam teşekküllü devlet hastanesi için Balaç Mahallesinde belirledikleri arsanın hazır olduğunu ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “250 yataklı ve tam teşekküllü Atakum Devlet Hastanesinin temeli, bu yıl içerisinde atılacak” diye konuştu.TAM TEŞEKKÜLLÜ DEVLET HASTANESİ
Destekleri için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a teşekkür eden Atakum Belediye Başkanı ishak Taşçı, “İlçemizde yaşayan vatandaşlar 15 Ocak 2018 tarihine kadar, en küçük bir muayene için bile Atakum dışına çıkmak zorunda kalıyordu. Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’ın da destekleriyle 15 Ocak tarihinde hizmete sunduğumuz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası ile, Atakumlular sağlık hizmetlerini kendi ilçelerinde almaya başladılar. Atakum sürekli büyüyen ve nüfusu rekor düzeyde artan bir ilçe. Bu nedenle bu binanın da ilçemize yetmeyeceğini ifade eden Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan, ilçemizde yeni bir devlet hastanesi yapımına karar verdi. Biz de bu hastane için arsa ürettik ve Atakum Belediye Meclisinden geçirdik. İnşallah 2018 yılı içerisinde ilçemizde inşa edilecek olan 250 yatak kapasiteli ve tam teşekküllü devlet hastanesi için bir ihale gerçekleştirilecek. Sağlık Bakanımız Ahmet Demircan’a verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 8 torbacıdan 7'si tutuklandı

Samsun'da uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 8 torbacıdan 7'si tutuklandı