27 Mayıs 2020 Çarşamba

AFRİN KAHRAMANI SAMSUNLU KOMUTAN YUSUF ZİYA YILMAZ İLE GÖRÜŞTÜ

Afrin kahramanı Samsunlu komutan Yusuf Ziya Yılmaz ile görüştü

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Burseya Dağına Türk Bayrağımızı diken timin Samsunlu komutanı astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti.

03 Nisan 2018 Salı 15:42 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Zeytin Dalı Harekatında Afrin'de Burseya Dağını alarak Türk Bayrağımızı diken timin Samsunlu komutanı astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ile biraraya geldi. 


Afrin'in Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmesi öncesi Samsunlu komutan Sercan Büyükkal ile telefonda bir görüşme yapan ve ardından kahraman Mehmetçiğin anne ve babasını evinde ziyaret eden Yusuf Ziya Yılmaz, izine gelen astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ile başkanlık makamında görüştü. 

Görüşmede, Afrin'de Mehmetçiklerin destan yazdığını söyleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Burseya Dağına Türk Bayrağımızı diken timin Samsunlu komutanı Sercan Büyükkal'ın da görev yaptığı Zeytin Dalı Harekatında önemli bir zafere imza atıldığına dikkat çekti. Zeytin Dalı Harekatının ilk haftalarında Burseya Dağının alınması ile Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletinin moral bulduğunu ifade eden Yusuf Ziya Yılmaz, "Allah'ım sizlerden razı olsun. Mehmetçiğimiz Allah'ım korusun. Afrin herakatı büyük bir zafer ile neticelendi. Şimdi sıra da Münbiç var. Milletimizin duaları sizinle. Ben inanıyorum ki Münbiç harekatı da eğer başlarsa buradan da alnımızın akıyla zaferle çıkacağız. Zeytin Dalı Harekatında şehitlerimizin olması  yüreklerimizi yaktı. Samsun'a da şehitlerimiz geldi. Samsunlu Burak Akalın, Hüseyin Şahin, Göksu Şafak Şahin evlatlarımız bu vatan için Zeytin Dalı Harekatında şehit düştüler.  Allah'ım tüm şehitlerimizden razı olsun. Şahsınızda sizi ve tüm Mehmetçiklerimizi Samsun adına kucaklıyor ve Afrin zaferi için tebrik ediyorum." dedi.ARKALARINA BAKMADAN KAÇTILAR
Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanı Sercan Büyükkal'da görüşmede Yusuf Ziya Yılmaz'a ailesine yaptığı ziyaret için teşekkür ederek, şöyle konuştu.
"Sayın başkanım, Afrin'de görev yapan askerlerimizin hepsi vatanına milletine canını hiç çekinmeden verecek olan insanlar. Biz orada vatanımız için varız. Devletimiz hiç bir şeyimizi eksik etmiyor. Milletimizde bizlere duaları ile sahip çıkıyor. Bizim için önemli olan vatan sağolsun gerisi teferruat. Burseya Dağına bayrağımızı dikmenin gururu ve onuru yaşıyoruz. Askerlerimizin hepsi canlarını ortaya koyarak Afrin'de görev yapıyor. Burseya Dağını teröristlerin başlarına yıktık. Arkalarına bakmadan kaçtılar" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Soylu, şehit polis Mehmet Ayan'ın cenazesi için Samsun'a geldi

Süleyman Soylu, şehit polis Mehmet Ayan'ın cenazesi için Samsun'a geldi