22 Ocak 2019 Salı

AFRİN ŞEHİDİ BURAK AKALIN'A BABADAN SON GÖREV! ŞEHİT OĞLUNUN TABUTUNU OMUZUNDA TAŞIDI

Afrin şehidi Burak Akalın'a babadan son görev! Şehit oğlunun tabutunu omuzunda taşıdı

Afrin'de şehit düşen Samsunlu uzman çavuş Burak Akalın'ın cenazesi son yolculuğuna uğurlanırken, şehidin babası Ekrem Akalın, şehit oğlunun tabutunu omuzunda taşıyarak son görevini yaptı.

11 Şubat 2018 Pazar 17:48 SAMSUN HABER

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Afrin şehidi uzman çavuş Burak Akalın'ı son yolculuğuna babası Ekrem Akalın tabutunu taşıyarak uğurladı.


Afrin şehidi Burak Akalın'ın Çarşamba ilçesinde kılınan cenaze namazına Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan  ile birlikte Samsun Valisi Osman Kaymak, Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Orhan Kırcalı, MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek,  Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, İlçe Kaymakamları, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Ünsal Ağaoğlu, ilçe belediye başkanları, askeri, adli ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı. Samsun İl Müftüsü Veysel Çakı tarafından kıldırılan şehidin cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı.  Daha sonra şehit Şehit Burak Akalın'ın naaşı askerlerin omuzunda cenaze aracına konularak defnedilmek üzere Çarşamba ilçesi Epçeli Mahallesi mezarlığına götürüldü. Burada Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın’ın naaşı, okunan Kur'an-ı Kerim ve dualar eşliğinde Epçeli Mahallesi mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi.Şehit Burak Akalın'ın babası Ekrem Akalın ise oğlunun tabutunu  aile mezarlığına götürülürken, omuzunda taşıdı.
 
Defin töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan, Aziz Şehitimizin naaşına sarılı şanlı bayrağımızı ve şehitimizin fotoğrafını babasına teslim etti. 

Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Samsun Valisi  Osman Kaymak, şehit Burak Akalın'ın  ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afrin'de ikisi Samsunlu uzman çavuş, 9 askerimiz işte böyle şehit oldu

Afrin'de ikisi Samsunlu uzman çavuş, 9 askerimiz işte böyle şehit oldu