26 Mayıs 2019 Pazar

AFRİN'DE GÖREV YAPAN SAMSUNLU ÖZEL KUVVETLER KOMUTANI SELAM GÖNDERDİ

Afrin'de görev yapan Samsunlu özel kuvvetler komutanı selam gönderdi

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Samsunlu özel kuvvetler komutanı, Afrin merkezinde çekindiği bir fotoğrafı göndererek, Samsunlulara selam gönderdi.

23 Şubat 2018 Cuma 12:32 SAMSUN HABER

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Samsunlu komutan, Afrin merkezine girdiklerini gönderdiği bir fotoğraf ile kamuoyuna duyurdu.


Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında görev yapan Samsunlu özel kuvvetler komutanı, Afrin merkezinde çekindiği bir fotoğrafı göndererek, Samsunlulara selam gönderdi. Afrin merkezinde bir kepenk üzerine 'Samsun 55 Afrin' yazısı yazılırken, daha önce Zeytin Dalı şehidimiz Burak Akalın sanılan özel kuvvetler komutanı, Samsunlulardan dua istedi. 

BÖRÜ NE DEMEK?

Börü kelimesinin eski Türkçe’den gelen bir anlamı var. Kurt, yiğit, bahadır ve cesur gibi farklı anlamlar taşımaktadır. Kurt anlamına gelen bu kelimenin, mitolojik bir anlamının da olduğu anlaşılmaktadır. Börü kelimesi sadece bildiğimiz hayvan olan kurt için değil, kutsal bir varlık olarak kabul gören kurt için de kullanılmaktadır.

Türk Edebiyatının ünlü yazarlarından Hüseyin Nihal Atsız'ın "Bozkurtların Ölümü" ve "Bozkurtlar Diriliyor" adlı romanlarında anlattığı Kürşad ve 40 çerisi hikâyesindeki savaşçılardan birinin adıda Börü'dür. Türkçe’de birçok farklı anlamı olan Börü kelimesi, kimi zaman at üzerinde arkasını dönerek ok atabilen savaşçıları kimi zaman yiğit güreşçileri kimi zaman ise Tanrı Dağı eteklerinde gezdiğine inanılan gök tanrılarını ifade etmek için kullanılmıştır. Ergenekon destanı yazıtlarında ise, "Türklere yol göstermek için gökten gelen bozkurt" olarak adlandırılmaktadır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da hayatını kaybeden dernek başkanı Hüseyin Kılınç son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da hayatını kaybeden dernek başkanı Hüseyin Kılınç son yolculuğuna uğurlandı