20 Nisan 2019 Cumartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI GÖKSEL İSTİFA EDERSE GENEL MERKEZ YERİNE KİMİ ADAY GÖSTERECEK

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel istifa ederse genel merkez yerine kimi aday gösterecek

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in istifasının istendiği iddiası sonrası AK Parti'de Samsun İl Başkanlığı için genel merkezin kimi işaret edeceği merak konusu oldu.AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel istifa ederse genel merkez yerine kimi aday gösterecek

07 Aralık 2017 Perşembe 14:42 SAMSUN HABER
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in geçtiğimiz günlerde genel merkeze çağrılması sonrası bu sabah saatlerinde gündeme gelen istifa iddiası saatler geçmesine rağmen yalanlanmadı. 

İddiaya göre genel merkez, AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel'in dün gece itibarı ile istifasını istedi. İstifa iddiasına ise şuana dek henüz bir yalanlama gelmezken, Muharrem Göksel'in genel merkezin istediği doğrultusunda istifa etmesi halinde yerine geçecek il başkanının da kim olacağı merak edilmeye başlandı.

AK Parti kulislerinde, Göksel'in istifası sonrası  Samsun İl Başkanlığı için eski milletvekili Ahmet Yeni dahil olmak üzere, HAS Parti döneminden tanınan daha sonra AK Parti'ye geçen avukat Hasan Tahsin Şengün'ün yanı sıra AK Parti Canik eski İlçe Başkanı Av. Yılmaz Hocaoğlu'nun ismi dillendiriliyordu. 

Ancak, son gelen kulis bilgilerine göre AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel'in iddia edildiği gibi istifası istendi ise ve bu istifanın gerçekleşmesi halinde genel merkezin Av. Hakan Karaduman'ın ismi üzerinde durduğu öne sürüldü. Hakan Karaduman, bilindiği üzere AK Parti'nin ilk kurulduğu yıllarda AK Parti Samsun İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yapmıştı. Hakan Karaduman ayrıca, istifasının istendiği gündeme gelen Muharrem Göksel'in de yönetim kurulu üyesi olarak AK Parti Samsun İl Başkanlığında halen görev yapmaktadır.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da eski kocasının ölümle tehdit ettiği kadın yardım istedi

Samsun'da eski kocasının ölümle tehdit ettiği kadın yardım istedi