10 Temmuz 2020 Cuma

ATAKUM BELEDİYESİNİN ÜRETEN KADIN GÜÇLÜ ATAKUM PROJESİ FUARA DAMGA VURDU

Atakum Belediyesinin Üreten Kadın Güçlü Atakum projesi fuara damga vurdu

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesi tarafından yürütülen 'Üreten Kadın Güçlü Atakum' projesi Ankara da düzenlenen Hayatlar Değişiyor,Türkiye Gelişiyor isimli fuara damga vurdu.

28 Temmuz 2017 Cuma 16:52 SAMSUN HABER
Samsun'un Atakum ilçe Belediyesi tarafından yürütülen Üreten Kadın Güçlü Atakum projesi Ankara da düzenlenen Hayatlar Değişiyor,Türkiye Gelişiyor isimli fuarda Avrupalıların ilgi odağı oldu.

Projenin sergilenmeye değer bulunarak fuara davet edilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Atakum Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen, kapsamlı eğitim çalışmaları, istihdama yönelik kurslar ve bilgilendirme odaklı seminerler ile devam eden projemizde önemli mesafeler kat edildi. Atakum Belediyesi olarak amacımız, kadınların sosyal, kültürel ve istihdam odaklı projelerle buluşturulması, bu sayede hem ekonomik hem de sosyal hayat içerisindeki yerlerini almalarıdır. Bu hedef doğrultusunda geldiğimiz nokta, diğer belediyelere de örnek oluyor. Bu durum bizleri gururlandırıyor. Her zaman kadınlarımızın yanında ve destekçileri olmaya devam edeceğiz” dedi.AVRUPALILAR HAYRAN KALDI

Hem Atakum’un tanıtıldığı hem de Atakumlu kadınların 2 ay gibi kısa bir süre içerisinde ürettikleri çini tabakların yer aldığı Atakum Belediyesi ‘Üreten Kadın Güçlü Atakum’ projesi standı, Avrupa’dan gelen temsilciler, Türk bürokratlar ve vatandaşlardan tam not aldı. Stantta ayrıca ziyaretçilere Samsun’un tanıtımına katkı sağlamak için ikram edilen nokul eşliğinde, Atakum Belediyesi ve proje hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

PROJELER ÇOK BAŞARILI
Fuar açılışındaki konuşmasında projelerin kendilerine canlı laboratuvar imkanı sağladığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve Program Otoritesi Başkanı Kürşat Arat, "Burada hayata geçirilen projelerin birçoğu pilot uygulama olarak da değerlendirilmektedir. Çok başarılı projelerle karşılaştık. Bu projeler, istihdam seferberliğimizin, ekonomik reformlarımızın bir parçası olarak da kullanabileceğimiz doneler sağladı." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşitme engelliler milli hentbol takımı şampiyon

İşitme engelliler milli hentbol takımı şampiyon