30 Kasım 2021 Salı

CANİK İLÇESİ BELEDİYEEVLERİ KAVŞAĞINA YAĞMUR SUYU SORUNU İÇİN 10 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Canik ilçesi Belediyeevleri Kavşağına yağmur suyu sorunu için 10 milyon liralık yatırım

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik ilçesi Belediyeevleri Kavşağında yaşanan yağmur suyu sorununu çözmek için 10 milyon liralık yatırım yapacak.

21 Ekim 2020 Çarşamba 14:56 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü, Canik ilçesi Belediyeevleri Kavşağında yaşanan yağmur suyu baskınlarının önüne geçmek için çalışma başlattı.


Samsun'un Canik ilçesi Belediye Evleri Kavşağı'nda yağmur sonrası meydana gelen su baskınlarını önlemek için yağmur suyu hattı çalışmasına başlayan SASKİ, bölgeye toplamda 2 bin 600 metre yağmur suyu imalatı yapacak. Betonarme boruların kullanılacağı çalışmanın 2021 yılının ortalarında bitirilmesi hedefleniyor.BÖLGEDE BİR DAHA SORUN OLMAYACAK
Yapılan çalışma ile şiddetli yağışların tehlike olmaktan çıkacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Canik ilçemizin özellikle Belediye Evleri Kavşağı'nda aşırı yağan yağmurlar nedeniyle oluşan su, artık o bölgeye rahatsızlık vermeyecek. 10 milyon liralık önemli bir çalışma. Yağmur yağdığında Belediye Evleri Kavşağı'ndaki hem o bölgede hem de o bölgeye yakın diğer sokaklarda ciddi bir yağmur suyu deşarj sıkıntısı yaşanıyordu. Yapmış olduğumuz bu büyük hat çalışması ile artık böyle bir sorun olmayacak. SASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından belirlenen program dahilinde Canik ilçesinde yağmur suyu çalışmalarımız devam edecek. Ayrıca ihtiyaç duyulan diğer mahallelerde de yağmur suyu drenaj hatları, mevcut hatların bakım, onarım ve temizliği devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar ve aldığımız önlemler ile yaşanabilecek şiddetli yağışlar tehlikeli olmaktan çıkacak" diye konuştu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı, yüzme havuzuna giden çocuklara şoförlük yaptı

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı, yüzme havuzuna giden çocuklara şoförlük yaptı