18 Eylül 2021 Cumartesi

CEMİL DEVECİ'DEN LOZAN PARKI AÇILIŞINA GELMEYENLERE SERT ELEŞTİRİ

Cemil Deveci'den Lozan Parkı açılışına gelmeyenlere sert eleştiri

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Atatürk ve İsmet İnönü heykellerinin bulunduğu Lozan Parkı açılışına gelmeyenlere, "Onlarla yüzleşmeye cesaret edemeyenler gelmesinler istemiyorum" dedi.

31 Temmuz 2021 Cumartesi 12:21 SAMSUN HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde Atakum Belediyesi tarafından yapılan Lozan Parkının açılışı gerçekleşirken belediye başkanı Cemil Deveci'den açılışa gelmeyenlere sert eleştiri geldi.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ile İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy'un yanı sıra CHP Atakum İlçe Başkanı Turgay Özçelik, İYİ Parti Atakum İlçe Başkanı Selen Gülhan Çam, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Atatürk veİsmet İnönü'nün ay yıldız motifli heykellerinin de yer aldığı Lozan Parkının açılışında yaptığı konuşmada, "Lozan Parkı ile Şehit Ömer Halisdemir Parklarını yeniledik ve açılışlarını gerçekleştirdik. Lozan Anıtı’nı açıyoruz. Lozan’ın adını, kültürünü yaşatıyoruz. Burası okullar bölgesi. İki tane okulun bahçesinde 19 Mayıs 1919'dan 9 Eylül’e kadar olan süreçteki tarihi değerleri, tarihimizi resimler ve alt yazıları ile yaşatıyoruz. Dünyayı dize getiren iki adam burada. Biraz sonra heykellerini göreceksiniz. Birisi Mustafa Kemal Atatürk. Birisi İsmet İnönü. Cumhuriyet tarihimizin iki büyük değeri. Onların anıtını açmaya gelmeyenler, onlarla yüzleşmeye cesaret edemeyenler gelmesinler istemiyorum. Cumhuriyet bize emanet. Gençlere emanet. Ben Cumhuriyet yolunda gençliğimi tükettim" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Tahsin sönmez

03 Ağustos 2021 Salı 09:37

Anca heykel yaparlar, birbirlerine Atatürk minyatürü hediye ederler. icraat hizmet yap da gelsinler.. Atakuma hizmet sıfır..

Heykel zihniyeti

01 Ağustos 2021 Pazar 09:55

CHP belediyelerinin heykel dikmekten başka projesi neden yok !

Anıl

31 Temmuz 2021 Cumartesi 21:51

Yine heykel açılışı lozan parkı ben kendimi bildim bileli var olan parkı ne diye açılış gibi gösteriyorsun ki

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 1.5 yıl içinde KoronaVirüs'ten ölenlerin sayısını Vali açıkladı

Samsun'da 1.5 yıl içinde KoronaVirüs'ten ölenlerin sayısını Vali açıkladı