16 Ekim 2021 Cumartesi

CEMİL DEVECİ'DEN NUTUK VE KUVÂ-Yİ MİLLİYE VURGUSU

Cemil Deveci'den Nutuk ve Kuvâ-yi Milliye vurgusu

Samsun'da CHP'li Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Samsun Sinop Bölge Toplantısında yaptığı konuşmada Nutuk ve Kuvâ-yi Milliye vurgusu yaptı.

10 Ağustos 2021 Salı 18:33 SAMSUN HABER

Samsun'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı’nın katılımıyla düzenlenen bölge toplantısında konuşan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Türkiye'nin giderek Orta Doğu ülkeleri içine girdiği uyarısında bulundu, rehberin Nutuk olduğunu söyledi.


Atakum Belediyesi Vedat Türkali Eğitim Sanat ve Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda, "Ben belediyede veya başka alanda sıkıştığımda Nutuk’u açıp bir daha okuyorum. Her okuduğumda değişik kalemle çizmişim, 7 kere okumuşum. Nutuk, bir siyasal tarih anlatımı değil; bir mücadelenin günlüğü, dünyada başka bir örneği yok. Hem Nutuk’un örneği yok hem de onu yazanın başka bir örneği yok" diyen Belediye Başkanı Cemil Deveci, şunları dile getirdi.

REHBERİMİZ NUTUK VE KUVA-Yİ MİLLİYE OLMALI
"Önümüzdeki süreç böyle bir süreç, önümüzde de yol haritamız Nutuk var. Sadece bizim değil, Ortadoğu ülkelerinin tümüne rehberlik edebilecek yol haritamız var. O yol haritasını devam ettiren ülkeler başarıya ulaşıyor, sapanlar ülke olmaktan çıkıyorlar. Biz de Ortadoğu ülkelerinin içine doğru gidiyoruz. Eğer gitmeyeceksek, Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet’i koruyup kollayacaksak, kendimizde öyle bir sorumluluk hissediyorsak rehberimiz Nutuk ve onun ideolojisi Kuvâ-yi Milliye olmalı. Bu süreç bizim örgütlerimizin, siyaset dilimizin yeniden güncellenmesi gerekiyor. Eğer bunu yapabilirsek toplumda bunun karşılığı var."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı Samsun'da konuştu! Erken seçime ihtiyaç var

CHP Genel Başkan Yardımcısı Salıcı Samsun'da konuştu! Erken seçime ihtiyaç var