20 Ağustos 2019 Salı

CHP SAMSUN ESKİ MİLLETVEKİLİ SUAT BİNİCİ 12 EYLÜL ASKERİ DARBE ANILARINI ANLATTI

CHP Samsun eski Milletvekili Suat Binici 12 Eylül askeri darbe anılarını anlattı

Samsun CHP eski Milletvekili Suat Binici, il başkan adayı olduğu İl kongresinde 12 Eylül anılarını anlatarak, "107 kilo girdiğim gözetim altından 82 kilo olarak çıktım" dedi.

08 Ocak 2018 Pazartesi 16:14 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisii(CHP) Samsun eski Milletvekili ve dün yapılan CHP İl kongresinde başkan adayı olan Suat Binici, salonda bulunan partililere 12 Eylül anılarını anlattı. 


Suat Binici, kongre salonunda çoğunluğunu genç üyelerin oluşturduğu partililere, 12 Eylül askeri darbesi sürecinde yaşadıklarını anlatırken, "Bunlar bazılarına hayal gibi gelir" dedi.

Suat Binici'nin  konuşmasında partiye dinamizm kazandırmak ve 2019 seçimlerine partinin hazırlanması ile ilgili ne yapacağı ve nasıl çalışacağı konusunda  partilelere heyecan verecek bir konuşma yerine 12 Eylül anılarını anlatması dikkat çekti.  Uzun yıllardır CHP'de siyaset yapan ve CHP'den bir dönem Samsun Milletvekiliği seçilen Suat Binici'nin ayrıca konuşmasında bioğrafisini anlatması da şaşırttı.  Zira merhum Muzaffer Önder'den sonra CHP'nin efsane isimlerinden biri olan Suat Binici'nin kendini tanıtma ihtiyacı olmamalı artık..

CHP Samsun İl Başkan adayı olan ve konrede seçimi 17 oy farkı ile kaybeden Suat Binici, partililere 12 Eylül askeri darbesinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı.

"1980 askeri darbesinden büyük işkenceler çekmiş 107 kilo girdiğim gözetim altından 82 kilo olarak çıkmış birisiyim. Ben bunu yaşayan biriyim. Ben o tarihte 4 yıl 2 ay hapis cezası, 1.5 yıl  sürgün cezası aldım. Yargılama devam etti, askeri yargıtay kararı bozdu, sonunda zaman aşımından dava düştü. Biz bunları yaşadık. Bunlar bazılarına hayal gibi gelir. Ama o zamanki arkadaşlarımızın çektiği işkenceleri herkes bilir. "
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da işsizliğe çare olan MEMGE kursu yeni mezunlarını verdi

Samsun'da işsizliğe çare olan MEMGE kursu yeni mezunlarını verdi