26 Nisan 2019 Cuma

CHP SAMSUN İL BAŞKANI AKCAGÖZ, AKDAĞ KAYAK MERKEZİNDE Kİ OTELLERİN AKIBETİNİ SORDU

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, Akdağ Kayak Merkezinde ki otellerin akıbetini sordu

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Ladik Akdağ Kayak Merkezinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesine ait otellerin akıbetini sorarak, "OMÜ’ye ait bu otelin, sadece kamu personeline tahsis edildiği söyleniyor. Doğru mu değil mi" dedi.

25 Ocak 2018 Perşembe 14:03 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılan iki otelin kapalı olduğunun gündeme gelmesi üzerine bir açıklama yaptı.


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamada Ladik Akdağ Kayak Merkezinde, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yaptırılan otel inşaatının yaklaşık 5 yıldır sürdüğünü söyledi.

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Tesislerinde Ondokuz Mayıs Üniversitesine ait otelin sadece kamu personeline tahsis edilmesini de eleştiren Tufan Akcagöz, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç'e seslenerek, şunları dile getirdi.

"Ladik, kış turizmi için canlanmasını arzu ettiğimiz bir bölge. Her geçen sene, insanların bu bölgemize olan ilgisinin arttığını görmek, bize heyecan veriyor. Ancak, alt yapı sorununu çözmezseniz ve insanlar geldikleri bu bölgeden memnun ayrılmazsa, turistik açıdan gelenler mağdur edilirse, bunun sorumluluğu ağır olur. O nedenle, memnuniyet oldukça önemlidir. Ladik kayak merkezindeki tesisler yeterli mi, yetersiz mi, önce bunu masaya yatırmak gerekir. Görünen o ki, mevcut tesisler, vatandaşın ihtiyacını karışlayacak kapasitede değildir. O halde, neden hala arzu edilen iyileştirme yapılmıyor diye sormak zorundayız. Bakanlığa ait bir otel var ve ne zaman biteceği, ne zaman hizmete açılacağı belli değil. Tek bir otelin vereceği hizmetle bu iş yürür mü? Ladik Akdağ Kayak merkezi, bölgenin gözdesi olabilir. Bunun için çaba sarf etmek gerekir. Ancak böyle bir çabanın olmadığını görüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı, kış uykusunda. Bir de Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ne ait bir otel var ki, var mı yok mu belli değil. Şu ana dek kimin kullandığı, kimin yararlandığı belli değil. OMÜ’ye ait bu otelin, sadece kamu personeline tahsis edildiği söyleniyor. Doğru mu değil mi, Rektör Bilgiç’e sormak isterim. Hakikaten, OMÜ’ye ait bu oteli, personele mi tahsis ettiniz? Vatandaşın kullanımına kapalı olan bu otelin, ciddi bir tadilattan da geçtiği söyleniyor. Demek ki faal bir yapı. O halde, tam sezonun ortasındayız ve Samsun ve bölge halkı adına sormak istiyorum. Ne olacak bu Ladik kayak merkezinin hali? Samsun Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü; lütfen bu konuya duyarsız kalmasınlar. Böyle olursa, inanın Samsun kaybediyor. Buna izin vermeyin, Samsun’a yazık etmeyin."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da DEAŞ operasyonunun altından çete çıktı! DEAŞ adıyla menfaat sağlamışlar

Samsun'da DEAŞ operasyonunun altından çete çıktı! DEAŞ adıyla menfaat sağlamışlar