19 Mayıs 2019 Pazar

CHP SAMSUN İL BAŞKANI AKCAGÖZ'DEN ATAKUM BELEDİYESİ DENETLEME KOMİSYONU İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz'den Atakum Belediyesi Denetleme Komisyonu ile ilgili açıklama

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesi denetleme komisyonunun kanun dışı bir şekilde çalıştırılmadığını iddia ederek, "10 bin belge istedik vermediler" dedi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 13:33 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci ve CHP Atakum Belediyesi Meclis üyesi Mustafa Tüfek ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenledi.


CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, toplantıda Atakum Belediyesi Denetleme Komisyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Atakum Belediyesi Denetleme Komisyonunun çalışma saatinin iki saat ile sınırlandırıldığını söyleyen Tufan Akcagöz, bu durumun kanun aykırı olduğunu ifade ederek, "Denetleme Komisyonunun çalışma süresi iki saat ile sınırlandırılamaz" dedi.

BİR GÜÇ ENGELLİYOR

Kanun gereği, Denetlem Komisyonlarının çalışma saatlerinin sınırlandırılamayacağını kaydeden Tufan Akcagöz, açıklamasında, "Atakum Belediyesi Denetleme Komisyonu ilk toplantısını 24 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirdi. Ancak Atakum Belediyesi Denetleme Komisyonunun çalışma saatlerinin iki saat ile sınırlandırılması ile ilgili karar tutunak ile 23 Ocak 2018 tarihinde alındı. 23 Ocak 2018 tarihinde komisyonun çalışma süresinin iki saat ile sınırlandırılması için kimden talimat alındı. Atakum Belediyesin'de 45 gün içerisinde çalışacak olan denetleme komisyonunu, Atakum Belediyesini denetlememesi  için bir güç engelliyor" diye konuştu.

KOMİSYONU ÇALIŞTIRMAYAN KİM

Atakum Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Tüfek'in Denetleme Komisyonunda görev yaptığını hatırlatan Tufan Akcagöz, İl Başkanlığı binasında düzenlediği toplantıda "Meclis üyemiz denetleme komisyonunda ki görevi gereği, Atakum Belediyesinden 10 bin belge istedi. Bu belgelerin hiç biri verilmedi. Denetleme Komisyonu üyesi istediği saatte belediyeyi denetler. Bunu kimse engelleyemez. Komisyon Başkanı, denetleme komisyonunun çalışacağı saatin 10:00  ile 12:00  arası olduğunu söylesede, denetleme komisyonu üyeleri için ayrılan salon, saat 11:00  ve 11:30 da dahi kapalı durumda. Burada kanun dışı bir uygulama sergileniyor. Bir güç denetleme komisyonunun belediyeyi denetlemesini engelliyor.  Denetleme Komisyonu üyelerinin istediği belgelerin, evrakların verilmesi yönünde açık kanun var. On bine yakın belge var istenilen. Bu belgeler iki saatte incelenir mi. Denetlenmesin diye komisyonun çalışma saatini iki saat ile sınırlıyorlar. Denetleme Komisyonunda görevli meclis üyemizin mali evraklara ulaşması engelleniyor" dedi.

KÜFÜR OLAYI DOĞRU İSE HAKKINI ARASIN

MHP Meclis Üyesi Hacer Kaya'nın CHP Meclis Üesi Mustafa Tüfek'in Denetleme Komisyonu toplantılarında küfür ettiği yönünde ki iddiası ile ilgili de konuşan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, şunları dile getirdi.
"Eğer bu bayan meclis üyemizi doğru söylüyorsa, mutlaka hakkını arasın. Bir baskıya, tehdide maruz kaldı ise hakkını arasın. Eğer böyle bir şey yok ise bizde yasal hakkımızı arayacağız.  Meclis üyemiz ile ilgili tek bir elden çıkan gerçek dışı haberler yaptırılıyor. Biz Atakum Belediyesi denetleme komisyonunun çalıştırılmadığını iddia ediyoruz. Onlarda siz çalıştırmıyorsunuz diyor. Bugünden itibaren başlamak üzere toplantılar kamera ile kayıt altına alınsın.  Bu komisyonu da kimin çalıştırmadığı ortaya  çıksın kim doğru söylüyor ortaya çıksın."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Havza ilçesinde Cem Evini ziyaret etti vatandaşlarla görüştü

Yusuf Ziya Yılmaz Havza ilçesinde Cem Evini ziyaret etti vatandaşlarla görüştü