17 Haziran 2019 Pazartesi

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ, BELEDİYELERDEKİ AKRABA KADROLAŞMASI İLE İLGİLİ KONUŞTU

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, belediyelerdeki akraba kadrolaşması ile ilgili konuştu

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, bazı belediyelerde yaşandığı gündeme gelen akraba kadrolaşması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Millet işsizlikten, çaresizlikten kendisini yakar hale gelmiş. Ama AKP’li belediyelerin kapıları yandaşlara sonuna kadar açık" dedi.

30 Ocak 2018 Salı 13:40 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, Samsun'da bazı ilçe Belediyelerinde Başkan ve müdürlerin birinci derecede yakınlarını taşeron işçi olarak belediyede işe alarak, kadro almalarını sağladıkları iddiaları yönündeki iddialar üzerine bir açıklama yaptı. 


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, belediyelerde akrabaların işe alındığı iddiası ile ilgili yaptığı açıklamada, "Millet işsizlikten, çaresizlikten kendisini yakar hale gelmiş. Millet, aç, perişan. AKP’li belediyelerin kapıları yandaşlara sonuna kadar açık. Yazık bu millete" dedi. 
          
Samsun'da bazı ilçe belediyelerinde yaşandığı iddia edilen hısım akraba kadrolaşmasının, liyakatın yerini aldığını söyleyen Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamada, “Kamu görevlerinde şayet liyakat esas alınmaz da yandaşlık, akrabalık esas alınırsa, artık çürüme başlamış demektir. Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'in iki yeğeni de belediyede çalışıyor mu, çalışmıyor mu? Buna çıkıp derhal cevap versinler. Yine aynı Belediye’nin yazı işleri müdürünün kızının, önce taşeron olarak işe alınıp, daha sonra özel kalem kadrosunda gösterilerek memur yapıldığı doğru mu? Hükümetin, taşeron düzenlemesini kimin için yaptığı belli oldu. Bafra Belediyesi’nde adeta bir çöreklenme var. Bir zabıtanın kızı orada. Satın Alma Müdürü’nün oğlu orada. Belediye Başkanı Zihni Şahin'in bir yeğeni de bu şanslı isimlerden. Özel Kalem Müdürü’nün yeğeni ve Başkanın basın danışmanının oğlu da orada. Maşallah, dışarıda kimseyi bırakmamışlar" diye konuştu.
      
Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesi’nin de pek farklı durumda olmadığını belirten Tufan Akcagöz, şunları dile getirdi.
"Görüyoruz ki, Ayvacık ilçe Belediyesinde de akraba kadrolaşması var. Şayet iddialar doğruysa, Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un ağabeyi ve yeğeni de Belediye’de çalıştırılmış. Yine bir yakın akraba kızı da belediyeden kadro olarak başka bir yere tayin edilmiş. Sağa bakıyorsunuz akraba, sola bakıyorsunuz akraba. Şoför akraba, çaycı akraba. Bu millet, sizin akrabalarınızdan mı ibaret? Bu kadarına da pes. Ne olacak şimdi? İşe aldığınız  akrabalarınız, taşeron uygulaması ile kadro alacaklar öyle mi? Millet tüm bu olan bitenleri görsün istiyorum. Seçimlerde akrabalarınızın oyu size yetiyorsa, başkalarından oy istemeyin. Eğer başkalarından oy isteyecekseniz bilin ki, bu millet sadece sizin akrabalarınızdan ibaret değil. Başkan açıklama yapmış. Özrü kabahatinden büyük. ‘Sadece Belediye Meclis üyelerinin akrabaları belediyede çalışıyor’ demiş. Vah ülkem vah. Bu ilçelerimizde, bilhassa AKP’ye oy veren ve destek olan vatandaşlarımız, gitsin ve hakkını arasın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da anaokulu öğrencileri Şırnak'ta görev yapan askerlere karttan kalp gönderdi

Samsun'da anaokulu öğrencileri Şırnak'ta görev yapan askerlere karttan kalp gönderdi