20 Ağustos 2019 Salı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YUSUF ZİYA YILMAZ İLE İLGİLİ SÖZLERİ NE ANLAMA GELİYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili sözleri ne anlama geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın hizmetlerini övmesi farklı beklenti içerisinde olanları hüsrana uğrattı

25 Mart 2018 Pazar 15:07 SAMSUN HABER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili sarf ettiği sözler gayet açık ve net olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği mesajı çarpıtarak algı operasyonu yapan bazı yayın organlarının ilginç analizleri şaşkınlık yarattı.
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YILMAZ İÇİN NE DEDİ

Samsun ziyaretinde Yusuf Ziya Yılmaz'a 'Tamam' diyeceği yönünde bir beklenti içerisinde olanlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresinde "Samsun'da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı yere, çok daha farklı konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma gelecek" sözleri ile adeta dumura uğradı.

Bu sözleri analiz eden bazı yayın organları ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşma esnasında ki vücut diline dikkat çekerek, Yusuf Ziya Yılmaz'a aslında 'tamam' dediğini öne sürdü. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yusuf Ziya Yılmaz'a ettiği teşekkürün anlamının bu olduğuna dikkati çeken yayın organları ayrıca Erdoğan'ın kongredeki konuşmasının ardından Yusuf Ziya Yılmaz ile özel olarak görüştüğünü de yazdı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu görüşmede Samsun'da devam eden ve yapılan hizmetlerle ilgili bilgi aldığı ortaya çıktı.YILMAZ BÜYÜK KONGRE DELEGESİ

Cummhurbaşkanı Erdoğan'ın Yusuf Ziya Yılmaz ile ilgili sözlerini 'tamam' olarak yorumlayan yayın organları ise AK Parti Samsun İl Başkanı seçilen Hakan Karaduman'ın yönetim kurulu listesine Yusuf Ziya Yılmaz'ın büyük kongre delegesi olduğu gerçeğini ise gözden kaçırdı. 

METAL YORGUNLUĞU BİTMİŞ DİRİLİŞ BAŞLAMIŞTIR

Erdoğan'ın kongrede yaptığı "Metal yorgunluğu bitmiş, diriliş başlamıştır" sözlerinin görevden almaların olmayacağı anlamına geldiği konuşulurken, "Samsun'da da değerli belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Samsun bizim iktidarımızda çok daha farklı yere, çok daha farklı konuma geldi. İnanıyorum ki çok daha iyi bir duruma gelecek" sözlerinin ise Yusuf Ziya Yılmaz'ın 2019'a kadar görevinin başında olacağı, bu tarihten sonra ise ya yeniden Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterileceği ya da milletvekilliği için aday gösterileceği parti içi kulislerinde konuşulmaya başlandı. 

MESAJLARI ANLAMAK

Öte yandan Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  "Metal yorgunluğu bitmiş, diriliş başlamıştır" sözleriyle ilgili 'Mesajları Anlamak' başlıklı köşe yazında şunları dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'a gelişiyle ilgili bir takım beklentiler de vardı…

Erdoğan'ın "Metal yorgunluğu bitmiş, diriliş başlamıştır" sözleriyle verdiği mesaj,  "Mücbir" nedenler olmadıkça görevden almaların olmayacağını işaret etmektedir…

Ayrıca, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in 21 kişilik “Büyük kongre delegesi” arasında yer almasını da iyi okumak gerekir...

Çünkü, 7 belediye başkanının delege listesinde yer alması, Erdoğan'ın bilgisi dışında olmamıştır…

Tabii ki  “Üç dönem şartı”ndaki gelişmeleri de hatırlatmakta yarar var…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da arızalı tramvaylar için yerli yazılım ile yerli çekici yapıldı

Samsun'da arızalı tramvaylar için yerli yazılım ile yerli çekici yapıldı