26 Mayıs 2019 Pazar

ERHAN USTA'DAN YERLİ OTOMOBİL İSYANI! SAMSUN'UN SAHİBİ YOK

Erhan Usta'dan yerli otomobil isyanı! Samsun'un sahibi yok

MHP Grup Başkan vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yerli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum'da üretilecek olması ile ilgili, "Samsun'un sahibi yok" dedi.

09 Şubat 2018 Cuma 16:16 SAMSUN HABER

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, yerli otomobil ile ilgili açıklamasında Samsun'un söz konusu yatırım için uygun bir şehir olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun Milletvekili Erhan Usta, milli otomobil fabrikasının Samsun'da kurulmasını istediklerini açıkladı. Erhan Usta, milli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum'da üretilmesi yönünde bir karar alındığını ve bu kararın Erzurum için hayırlı olmasını dileyerek yaptığı açıklamada, "Yerli otomobil üretimi için kurulacak fabrika için en cazip yer Samsun'dur" dedi.

SAMSUN'DA TEŞVİK YOK CAZİBE MERKEZLERİ PROGRAMINA DAHİL DEĞİL

Milli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum'da yapılması ile ilgili alınan kararda, bölgenin Cazibe Merkezleri Programına dahil olmasının etkili olduğunu belirten Erhan Usta, Samsun'un ise ne teşvikten ne de Cazibe Merkezleri Programından yararlanmadığını söyledi. 

Samsun'un teşvik kapsamı ve Cazibe Merkezleri Programında olmaması ile ilgili "Samsun'un sahibi yok" diyen Erhan Usta, "Samsun'da bu yatırım olur. Bu işe asılmak gerekiyor. Samsun'da liman var, demir yolu hattı da var. Samsun'da olsa idi müthiş bir şey olurdu." diye konuştu.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da dolmuşlara, otobüslere ve minibüslerin yolcu ücretlerine zam geldi

Samsun'da dolmuşlara, otobüslere ve minibüslerin yolcu ücretlerine zam geldi