24 Haziran 2019 Pazartesi

HAKKARİ'DE ŞEHİT OLAN ASTSUBAY ÜST ÇAVUŞ TOLGA PEHLİVAN'IN NAAŞI SAMSUN'A GETİRİLDİ

Hakkari'de şehit olan astsubay üst çavuş Tolga Pehlivan'ın naaşı Samsun'a getirildi

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenazesi memleketine getirildi.

07 Nisan 2018 Cumartesi 01:29 SAMSUN HABER

Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenazesi memleketine getirildi.


Hakkari'de şehit olan Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenazesini taşıyan uçak yoğun sis nedeni ile gece yarısı Çarşamba Havaalanına iniş yapamadı. Şehit Tolga Pehlivan'ın naaşını taşıyan uçak bu nedenle Merzifon Havaalanına yönlendirilerek buraya iniş yaptı.

Bafra doğumlu olan şehit astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın cenazesini karşılamak üzere Çarşamba Havaalanına giden Samsun Valisi Osman Kaymak, protokol üyeleri ve şehidin yakınları, cenazeyi getiren uçağı beklemeye başladı. Ancak şehit Tolga Pehlivan'ın naaşını taşıyan uçak Çarşamba Havaalanına yoğun sis sebebi işle iniş yapamadı. Uçak Merzifon Havaalanına yönlendirilerek buraya iniş yapması sağlandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde EYP'nin (El Yapımı Patlayıcı) infilak etmesi sonucu şehit olan astsubay üstçavuş Tolga Pehlivan'ın naaşı Merzifon Havaalanında uçaktan indirildikten sonra kara yolu ile Bafra ilçesine getirildi. Şehit Tolga Pehlivan'ın naaşı Bafra Asri Mezarlıkta sabaha karşı karşılandı.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada şehit Tolga Pehlivan'ın cenaze namazının bugün (7 Nisan 2018 Cumartesi) Bafra ilçesinde öğlen namazına müteakip Yıldırım Beyazıt Camisinde kılınacağı bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun yapımı tamamlandı

Samsun T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun yapımı tamamlandı