19 Ocak 2022 Çarşamba

İLKADIM İLÇESİNDE VAKALAR ARTIYOR! KAYMAKAMDAN TEDBİRLERE UYUN UYARISI

İlkadım ilçesinde vakalar artıyor! Kaymakamdan tedbirlere uyun uyarısı

Samsun'un İlkadım ilçesinde Korona Virüs vaka artışları hızla artarken, İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik gerçekleşen denetimde vatandaş ve esnafları tedbirlere uymaları için uyardı.

11 Eylül 2020 Cuma 12:13 SAMSUN HABER

Samsun'da Korona denetimine çıkan İlkadım İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, halkın tedbirlere duyarlılığının yüksek olduğunu söylerken, Sağlık İl Müdürlüğü en fazla vaka artışının yaşandığı ilçelerin başında İlkadım'ın geldiğini açıklamıştı.


İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile birlikte Korona Virüs denetimine çıkan İlkadım İlçe Kaymakamı Keklik, bu denetimde vatandaş ve esnafları tedbirlere uymaları konusunda uyardı.

İlkadım Belediyesinden servis edilen haberde, İlçe Kaymakamı İbrahim Keklik, yapılan denetim ile ilgili açıklamasında ise alınan bütün tedbirlerin insan sağlığı açısından önem arz ettiğini ve halkında  bu konuda duyarlılığının yüksek olduğunu söyleyerek "Bugünde yine o denetimlerden birini gerçekleştirdik. Halkımızın arasına çıktık. Esnafımızla, halkımızla, esnaf müşterileriyle istişarelerde bulunduk. Korona virüsünün çağımızın hastalığı olduğunu bu virüsten korunmak için elimizdeki en önemli şeyin maske olduğunu, bunun yanında temizlik, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına harfiyen uymak gerektiğini halkımıza tekrar tekrar anlattık" diye konuştu.

İlkadım İlçe Emniyet Müdürü Adil Aydemir ve İlkadım İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hayri Ertan ile birlikte İlkadım ilçe merkezinde vatandaşların yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklarda İçişleri Bakanlığı tarafından ikincisi gerçekleştirilen Korona Virüs denetimine katılan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ta yaptığı açıklamada, "Bugün vatandaşımıza konunun önemini bir kez daha anlatıp, farkındalık oluşturmaya çalıştık. Her bir vatandaşımızın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymasını istiyoruz; çünkü bir kısmı kurallara uymadığı zaman risk ortaya çıkıyor. Hepimiz tedbirlerimizi en üst seviyede almaya devam edersek, korona virüsle mücadelede o denli başarılı oluruz” dedi.

Öte yandan Sağlık İl Müdürlüğü, Korona Virüs vakalarında son dönemde hızlı artış yaşanan ilçelerin başında İlkadım'ın geldiğini açıklamıştı. Sağlık Bakanlığının Hayat Eve Sığar uygulamasında da İlkadım ilçesinin Covid-19 yoğunluğunda yüksek riskli bölge olarak gösterilmesi ve her bölgenin kırmızı olması dikkat çekerken, İlçe Kaymakamı Keklik'de gerçekleşen denetimlerde esnaf ve vatandaşları tedbirlere uymaları için uyardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'dan bir Alaattin Çakıcı geçti! İşte kendi el yazısı ile bıraktığı mesaj

Samsun'dan bir Alaattin Çakıcı geçti! İşte kendi el yazısı ile bıraktığı mesaj