29 Kasım 2021 Pazartesi

İSHAK TAŞÇI'DAN CEMİL DEVECİ'YE ÇOK SERT 'AR DAMARI ÇATLAMIŞLAR' YANITI!

İshak Taşçı'dan Cemil Deveci'ye çok sert 'Ar damarı çatlamışlar' yanıtı!

Samsun'da Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, mevcut belediye başkanı Cemil Deveci'nin Seyir Terası ile ilgili açıklamasında, kendisine hedef alarak "Ar damarı çatlamışlar" sözlerine çok sert yanıt verdi.

01 Kasım 2021 Pazartesi 16:26 SAMSUN HABER

Samsun'da Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, Seyir Terasının icra yolu ile satılması sonrası yaptığı açıklamalara "Ar damarı çatlamışlar' yanıtını veren Belediye Başkanı Cemil Deveci'ye şiddet dozu yüksek bir karşılık verdi.


Samsun'da Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı, ile Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci arasında Seyir Terası polemiği çıktı.

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı geçtiğimiz günlerde icra yolu ile satışı yapılan Seyir Terası ile ilgili açıklama yaparak, Cemil Deveci yönetimini eleştirmişti. İshak Taşçı, Cemil Deveci'ye satışı yapılan Seyir Terası için itiraz etmesi çağrısında bulunmuş, tesisin satışına neden olan borcun ise kendi dönemi ile ilgisi olmadığını ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından bugün basın toplantısı düzenleyen Cemil Deveci ise Taşçı'nın açıklama ve iddialarına karşılık vererek,  "Sokağa çıkmaması gereken adamlar, ar damarı çatlamışlar, çıkıyorlar nutuk atıyorlar. Benim değil onun borcu diyorlar. Hadi oradan. Ben göreve geldiğimde 200 milyon borç mu yaptım. Siyasetin ar damarının bu kadar çatladığını bilmiyordum. Bunu içime sindiremiyorum. Bana yapılmıyor bu Atakum halkına yapılıyor." demişti.

AR DAMARI ÇATLAYAN BİRİNİ ARIYORSA..
İshak Taşçı'dan ise Cemil Deveci'nin 'Ar Damarı çatlamışlar' sözlerine cevap gecikmedi. İshak Taşçı, Cemil Deveci'ye verdiği yanıtta "Başkan Deveci, başarısızlığını başkalarına fatura etme hastalığına yakalandı. Ar damarı çatlayan birini arıyorsa, nereye bakması gerektiğini ona bir hatırlatayım. 300’e yakın insanı işten çıkartıp, hiç işçi çıkartmadım diyen başkana baksın. Ar damarı çatlayan birisini görmek istiyorsa, kendi hukuk bürosundan, başkanı olduğu belediyeyi icraya veren başkana baksın. 300’e yakın insanı işten çıkartıp, hiç işçi çıkartmadım diyen başkana baksın. 210 Milyon TL belediye bütçesini ve 132 Milyon TL belediye borcunu kendisi onaylayıp, bu rakamı kamuoyuna 200 Milyon TL olarak lanse eden başkana baksın. Kendi yeğenine şirket kurdurup, o şirketi de batıran, sonra çıkıp da bu şirketin borcu olmadığını söyleyen başkana baksın. Bir önceki dönemden masa kadar bile arsa kalmamış deyip, 143 adet belediye arsasını satan başkana baksın. Seyir Terasını tek kişi olarak girip yarı fiyatına alan şahsı önce tanımadığını, sonra köylüsü olduğunu itiraf eden başkana baksın. 2020 yılı Mart ayına ait 70 bin TL’lik internet borcunu ödemeyip, icra gelince de ‘önceki dönem borcu’ diye insanları kandırıp meydana toplayan başkana baksın. 87 proje hayata geçiren önceki dönem başkanına laf atıp, tek bir eseri olmayan başkana baksın. Kötü sözleri hep kendini anlatıyor" dedi.

ATAKUM HALKI GERÇEKLERİ GÖRÜYOR
Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin başarısızlığını başkalarına fatura etme hastalığına tutulduğunu söyleyen önceki dönem Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Ar damarı çatlamışlar sözlerine verdiği yanıtta şunları dile getirdi.
"Başkan Deveci’nin açıklamasını takip ettim. Bugüne kadar çizdiği profilin dışına çıkmayarak, bizi şaşırtmadı. Seçilmiş bir insana yakışmayan bir tarz ile başarısızlığının faturasını başkalarına çıkarmaya devam etti. Ne yazık ki bu açıklamalar, başarısız bir yönetim anlayışının ürünüdür. Görevi devraldığı günden itibaren, enkaz edebiyatı yaparak, karalama kampanyaları düzenleyerek, itibarsızlaştırma çabası içerisine girerek yoluna devam eden Cemil Deveci, 3 yılda bırakın bir çivi çakmayı, kendisinden önce yapılmış projeleri de, çalışmaları da birer birer yok etmektedir. Atakum halkı, bu gerçeği çok net bir şekilde görmektedir.  Yaptığı her iş nedeniyle düzenli olarak kendi kendini köşeye sıkıştıran Cemil Deveci’nin, başkan olduğu günden bu yana, önceki dönem diye başladığı her cümlenin yalana ve iftiraya dayalı olduğunun artık halkımızda farkına vardı. Ondan hizmet noktasında bir şey beklediğimiz yok. En azından kendisinden önce yapılanlara sahip çıkabilseydi. Onu da yapamadı. 5 yıllık emeklerimiz, onun yüzünden yok olurken, ilçemiz de ne yazık ki kayıp bir 5 yıl yaşıyor. Benim en çok canımı acıtan, büyük emeklerle ilçemize kazandırdığımız projelerin, beceriksizlik yüzünden kaybolup gitmesi. Bakalım daha hangi projelerimizi ziyan edecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesinin Seyir Terasından sonra Kültür Merkezinin de icra satışı gündemde

Atakum Belediyesinin Seyir Terasından sonra Kültür Merkezinin de icra satışı gündemde