20 Temmuz 2019 Cumartesi

İSTANBUL'DA YAŞAYAN SAMSUNLULAR TRUMP'UN KUDÜS KARARINI PROTESTO ETTİ

İstanbul'da yaşayan Samsunlular Trump'un Kudüs kararını protesto etti

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) ABD Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesi ile ilgili kararını İstanbul-İstinye'de bulunan Amerikan Baş Konsolosluğu önünde protesto etti.

12 Aralık 2017 Salı 16:55 SAMSUN HABER

Genel merkezi İstanbul'da bulunan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) ABD Başkanı Donald Trump'un Kudüs ile ilgili aldığı kararı protesto etti. 


İstanbul-İstinye'de bulunan Amerikan Başkonsolosluğu önünde SAMKON'un çağrısı üzerine toplanan Samsunlular, Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan etmesini protesto etti. 

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu (SAMKON) ile Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu(SAMDEF) tarafından Amerikan Başkonsolosluğu önünde  düzenlenen protesto gösterisinde açılan "Yıkılası İsrail Enkazını Göreyim. Sana devlet Diyenin Yüzüne Tüküreyim' yazılı pankart ise büyük ilgi gördü. SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, burada yaptığı konuşmada Amerika'nın Siyonizmin tetikçisi olduğunu belirterek, Trump tarafından Kudüs'ün İsrail'in başkenti ilan edilmesi ile ümmeti Muhammedin iffetine saldırıldığını söyledi.

ABD Başkanı Trump'un Kudüs'ü İsrail'in başkenti ila etmesi ile ilgili aldığı kararı tanımadıklarını vurgulayan Sezgin Gümüş, "Gün din-ü İslam, mülk-ü devlet için Cihat günüdür. ABD Başkanı Trump'un Kudüs ile ilgili aldığı bu skandal kararı kınıyoruz ve tanımıyoruz." dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Geleceğin para birimi bitcoin nedir?

Geleceğin para birimi bitcoin nedir?