23 Temmuz 2019 Salı

LADİK AKDAĞ KAYAK MERKEZİNDE YAPILAN OMÜ VE BAKANLIĞIN OTEL KADERİNE TERK EDİLDİ

Ladik Akdağ Kayak Merkezinde yapılan OMÜ ve bakanlığın otel kaderine terk edildi

Samsun'un Ladik ilçesinde Akdağ Kayak Merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığına ait otel ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılan otel adeta kaderine terk edildi.

23 Ocak 2018 Salı 14:49 SAMSUN HABER

Samsun'un Ladik ilçesinde bulunan Akdağ Kayak Merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından yapılan iki otelin kapalı durumda olması şaşkınlık yaratıyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Akdağ Kayak Merkezinde inşasına başladığı otel inşaatı 4 yıldır bir türlü bitirilemezken, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'ne ait otele ise kayak merkezine gelen hiç bir sivilin alınmadığı gündeme geldi. Kamu personeline kullandırılan üniversitenin oteline ise açıldığı günden bu yana rezarvasyon yapılmadığı binanın adeta çürümeye terk edildiği ileri sürüldü.

OTEL KULLANILMIYOR AMA TADİLAT İÇİN PARA HARCANIYOR

Edinilen bilgiye göre üniversite tarafından yapılan otelin başında 1 bekçinin bulunduğu ve Akdağ Kayak Tesislerine gelen vatandaşların tuvalet ihtiyacı için dahi içeri alınmadığı öğrenildi. Üniversitenin Akdağ Kayak Merkezinde bulunan otelinin bakımsızlık nedeni ile tadilattan geçirildiği ve bunun için de yüksek meblağlarda harcama yapıldığı gündeme geldi. 

BAKANLIĞIN OTELİ NE ZAMAN BİTECEK BELLİ DEĞİL

Bakanlığa ait otelin ne zaman biteceği ve kapılarını müşterilerine ne zaman açacağı bilinmezken, Akdağ Kayak Merkezine gelen vatandaşların konaklama ve diğer ihtiyaçları ise burada bulunan tek bir otel tarafından karşılanıyor. Bu otelin ise rezarvasyonlarda yaşanan yoğunluklarda müşterilerini geri çevirmek zorunda kaldığı bildirildi. 

ÜNİVERSİTENİN OTELİNİ SADECE KAMU PERSONELİ KULLANIYOR

Üniversite tarafından açılan ancak şuana dek kullanılmayan otelin, sadece kamu personeline tahsis edilmesi ayrıca eleştiri konusu olurken, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'na ait otelde açıldığı günden bu zamana kaç kamu personelinin konakladığı da bilinmiyor.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar akkuş

24 Ocak 2018 Çarşamba 22:01

Kesinlikle katılmıyorum omü ye ait kış sporları merkezinde 23.01.2018 gecesi konakladım üniversite personeli değilim fakat kamu personeliyim ve personel son derece ilgili nazik ve elinden geldiği kadar yardımcı oluyor çok memnun kaldım ve en yakın zamanda tekrar ziyaret edicem gitmek isteyenlere mutlaka tavsiye ederim.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Zeytin Dalı harekatı ile ilgili sosyal medyada PKK seviciliği yapanlara operasyon

Samsun'da Zeytin Dalı harekatı ile ilgili sosyal medyada PKK seviciliği yapanlara operasyon