17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN 19 MAYIS'TA GÖRME ENGELLİ YOLUNU BİNANIN ALTINA SOKTULAR

Samsun 19 Mayıs'ta görme engelli yolunu binanın altına soktular

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde görme engelliler için özel olarak yapılan sarı renkli yürüyüş yolunu üzerinde bulunan bir binanın balkonunun altına gelecek şekilde yapılması tepki çekti.

06 Aralık 2017 Çarşamba 13:11 SAMSUN HABER
Samsun'da cadde ve sokaklarda kaldırımlara görme engelliler için özel olarak yapılan yürüyüş yollarının düzensizliği tepki çekmeye devam ediyor.

Samsun'da görme engelliler için kaldırımlara yapılan özel sarı renkli yürüyüş yolları tehlikeye adeta davetiye çıkartıyor. Görme engelliler için özel olarak kaldırımlara yapılan yürüyüş yollarının üzerinde ya elektrik direkleri monte ediliyor, ya çöp bidonu konuluyor. Bu durumda görme engelli vatandaşlarda sarı renkli yolların üzerine konulan bu engelleride aşmak zorunda kalıyor.  

GÖRME ENGELLİ YOLUNU BALKONUN ALTINA SOKTULAR 

Görme engellilerin yaşamını kolaylaştırmak amacı ile yapılan sarı renkli yolların adeta tehlike arz eder hale getirilmesi tepki çekerken, Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde görme engelliler için yapılan sarı renkli yolun, belediye tarafından bir binanın balkonunun altına kadar getirilmesi ise pes dedirtti. 19 Mayıs ilçesinde bulunan görme engelliler yolunun bir binanın balkonun altına kadar geldiği görülürken, bu çarpıklığı yapan belediyeye ise tepki gösterildi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Demirci

06 Aralık 2017 Çarşamba 13:25

Kardesim o bina 40 yildir orada. Kafaniza gore haber yapmayinn.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bazı ilçelerde kar kalınlığı 35 santime ulaştı

Samsun'da bazı ilçelerde kar kalınlığı 35 santime ulaştı