17 Ekim 2021 Pazar

SAMSUN AK PARTİ'DE İLÇE BAŞKANLARININ İSTİFASI NEDEN ALINDI İŞTE DETAYLAR

Samsun AK Parti'de İlçe Başkanlarının istifası neden alındı işte detaylar

Samsun AK Parti İlçe Teşkilatlarında istifa şoku yaşanırken, istifa eden AK Parti Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş bu kararından vazgeçerek görevinin başına dönerken, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan ise istifa etti.

08 Şubat 2018 Perşembe 00:48 SAMSUN HABER

Samsun AK Parti'de 7 ilçe başkanın istifası neden alındı? Samsun AK Parti İlçe Teşkilatlarında İlçe Başkanlarının istifalarının istenme sebebi merak ediliyor. İşte Samsun'da istifaları istenen AK Parti İlçe Başkanları..  


Samsun AK Parti'de Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan görevinden istifa ederken, istifası istenen AK Parti Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş'ın ise genel merkez kararı ile görevine devam etmesi kararı alındı.

Samsun AK Parti'de İlkadım, Ayvacık, Asarcık, Yakakent, Kavak, Ladik , Alaçam ve Vezirköprü İlçe Başkanlarının istifası istendi.  Samsun'da AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in istifasının alınması sonrası ilçe başkanlarının da birbiri ardına istifası istendi.  Samsun'a gelen AK Parti Bölge Koordinatörü Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Ünal, il başkanlığı binasında ilçe başkanları ile tek tek yaptıkları görüşmede İlkadım, Ayvacık, Asarcık, Yakakent, Kavak, Ladik, Alaçam ve Vezirköprü İlçe Başkanlarının istifasını istemişti.

TAHAHÜTNAME İMZALAYARAK İSTİFA VERDİLER

İstifası istenen ilçe başkanlarına ise İl Başkanlığında yapılan görüşmede 'Kongrede aday olmama şartı' koşularak tahahütname imzalattırıldığı öne sürülürken, istifası istenen bazı ilçe başkanlarının ise belediye başkan adaylığını düşünmesi ve ilçe başkanlığı görevinde bulunanların belediye başkan adayı olamayacak olması nedeni ile istifalarının alındığı da iddialar arasında.

Samsun'da AK Parti İlçe Başkanlarının istifalarının istenmesi şok etkisi yaratırken, kongresi daha önce yapılan Atakum, Çarşamba, Terme, Salıpazarı, Havza ilçe başkanlarının ise görevlerine devam etmesi yönünde karar alındı.

AK Parti İlkadım ilçe Başkanı Adnan Varol, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan ve Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek'in istifaları AK Parti Samsun İl Başkanlığında yapılan görüşmede istenirken, istifası istenen ilçelerden biri olan Asarcık AK Parti İlçe Başkanı Hami Karakaş ise istifasını verdiğini söyleyerek "Hakkınızı helal edin istifamı verdim" diyerek partiden ayrılmıştı. Ancak edinilen bilgiye göre AK Parti Asarcık İlçe Başkanı Hami Karakaş'ın istifasının genel merkez tarafından geri çekildiği ve  görevine devam etmesi yönünde karar alındığı öğrenildi. 

VER MEHTERİ..

Hami Karakaş, AK Parti Asarcık İlçe Başkanlığı görevinden istifa ettirilmesi ile ilgili kararın geri çekilmesi üzerine sosyal medya sayfasından "Ver mehteri" mesajı ile İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'un da yer aldığı bir fotoğraf paylaştı. 

AK PARTİ VEZİRKÖPRÜ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ

AK Parti Samsun İlçe Teşkilatlarında istifası istenmeyen tek ilçe olan AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler ile yola devam edilirken, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan ve AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven ile ilgili ise yeniden bir temayül yoklaması yapılması kararı alındı.

ADAY OLMAMA ŞARTINI KABUL ETMESİ İSTİFASI İSTENDİ

AK Parti Samsun İlçe Teşkilatlarında yaşanan istifa süreci ile ilgili ise yine edinilen bilgiye göre durumu yeni bir temayül yoklaması ile belirlenecek olan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Halil İbrahim Doğan ise akşam saatlerinde sürpriz bir kararla görevinden istifa ettiğini açıkladı. Vezirköprü ilçe Başkanı Halil İbrahim Doğan'ın iddiaya göre, kongrede aday olmama şartını kabul etmediği bu nedenle genel merkez tarafından istifasının istendiği gündeme geldi. 

Öte yandan Samsun AK Parti'de İlkadım ilçe Başkanı Adnan Varol, Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Alaçam İlçe Başkanı Ali Şengül, Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan, Ayvacık İlçe Başkanı Kadir Kızılkan ve Yakakent İlçe Başkanı Sefer Tek'in istifaları istenirken,  AK Parti  19 Mayıs ilçe Başkanı İrfan Kalaycı ise şahsı ile ilgili bir dava nedeni ile daha önceden istifa etmişti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ise metal yorgunu olan teşkilatların yenileneceğini açıklamıştı.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanlığı istifaları alınan ilçeler başkanları ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı istifaları alınan ilçeler başkanları ile ilgili açıklama yaptı