18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN BAFRALI ŞEHİT ASTSUBAY TOLGA PEHLİVAN'IN CENAZE NAMAZI SAATİ AÇIKLANDI

Samsun Bafralı şehit astsubay Tolga Pehlivan'ın cenaze namazı saati açıklandı

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Şentepe üs bölgesi yakınlarında teröristlerin yola döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu astsubay çavuş Tolga Pehlivan ile birlikte uzman çavuş Anıl Yalap şehit oldu.

06 Nisan 2018 Cuma 16:22 SAMSUN HABER

Hakkari'de el yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu astsubay çavuş Tolga Pehlivan'in cenaze namazı saati açıklandı. 


Samsun, bugün öğle saatlerine Hakkari'den gelen acı haber ile üzüntüye boğuldu. Hakkari'nin Çukurca ilçesi Şentepe Üs bölgesi yakınlarında teröristler tarafından yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Samsunlu astsubay Tolga Pehlivan ile uzman çavuş Anıl Yalap şehit oldu. Samsun'un Bafra ilçesi doğumlu olduğu öğrenilen şehit astsubay Tolga Pehlivan'ın acı haberi ailesine ulaşırken, şehit astsubay çavuş Pehlivan'ın cenaze namazı saati de açıklandı.

Bafra ilçesine düşen şehit haberi yürekleri yakarken, Çukurca'da al yapımı patlayıcının patlaması sonucu şehit olan astsubay çavuş Tolga Pehlivan'ın Bafra ilçesinde bulunan Gazipaşa mahallesinde ki evinin önünde Türk Bayrakları asıldı. Acı haberi alan şehidin babası Sadık Pehlivan, eve gelen görevliler ve vatandaşlar tarafından sakinleştirildi.

ŞEHİDİN CENAZE NAMAZI BAFRA'DA KILINACAK

Çukurca'da şehit düşen Bafra doğumlu astsubay çavuş Tolga Pehlivan'ın iki kardeşi olduğu ve bir yıl önce evlendiği bildirildi. Şehit Tolga Pehlivan'ın cenazesinin yarın Samsun'a getirileceği, Bafra ilçesinde ise öğlen namazına müteakip Yıldırım Beyazıt Camisinde cenaze namazının kılınacağı açıklandı. Öte yandan şehit Tolga Pehlivan'ın daha önce Afrin gazisi olduğu yönünde ki bilginin ise isim benzerliğinden kaynaklandığı bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da anne adayları artık bu hastanede jakuzide doğum yapacak

Samsun'da anne adayları artık bu hastanede jakuzide doğum yapacak