28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 5 BİN ESNAFIN IBAN HESABINA 5 MİLYON TL YATIRDI

Samsun Büyükşehir Belediyesi 5 bin esnafın IBAN hesabına 5 milyon TL yatırdı

Samsun Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinden olumsuz etkilenen 5 bin 902 esnafın IBAN hesaplarına 5 milyon 902 bin TL yatırdı.5 milyon 902 bin TL yatırdı.

04 Ağustos 2021 Çarşamba 17:10 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi pandemi sürecinde iş yerleri kapanan esnaflara 5 milyon 902 bin TL'lik maddi destek verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından pandemi döneminde esnafa verilen 1000 TL’lik destek sözü yerine getirildi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESOB) tarafından gönderilen listeler doğrultusunda ödemeler yapılmaya devam ediyor. Şuana kadar 5 bin 902 esnafın hesabına para yatırıldı. 

ESOB tarafından belediyeye iletilen listelerde IBAN numaraları eksik olan 1691 esnafın işlemlerinin de tamamlanıp hafta sonuna kadar ödemelerin yapılacağı belirtildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, geçen mayıs ayında Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği (ESOB) arasında imzalanan esnafa pandemi desteği protokolü kapsamında 1000’er TL nakdi destek sağlanmaya devam ediyor. Pandemi desteğinden yararlanmak isteyen esnafın, ESOB’a yaptığı başvurular oda tarafından incelendikten sonra bölüm bölüm Büyükşehir Belediyesi’ne gönderildi.

Yapılacak olan desteğin esnaflara duyurulması, başvuruların toplanması, başvuruların doğruluğunun araştırılması, alınan başvuruların yazılı olarak belediyeye iletilmesi gibi sorumlulukları bulunan ESOB tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerindeki 3 bin 164 esnafa ödemeleri geçen haziran ayında yapıldı. 

Merkez ilçelerin dışındaki diğer ilçelerdeki esnafların bilgileri ise 26 Temmuz 2021 tarihinde dijital ortamda ESOB tarafından Samsun Büyükşehir Belediyesine iletildi. İBAN numaraları tamamlanan 2 bin 738 esnafın ödemeleri yapıldı. IBAN bilgileri eksik olan 1691 esnafa ise bilgilerinin tamamlanmasının ardından bu hafta sonuna kadar ödemeleri yapılacak. 

sAMSUN Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in verdiği söz dahilinde şu ana kadar 5 bin 902 esnafa ödemeler gerçekleştirildi. Tüm esnaflardan taleplerin toplanması ve sayıların oluşturulması protokol gereği ESOB tarafından yapıldığı için sürecin aksamadan devam ettiği ifade edildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

06 Ağustos 2021 Cuma 16:49

resimdeki belediye binası ne kadarda çirkin eski hava alanına yenisini yapmak 1,5-2 seneyi bulmaz yapılsın hanii iktidar partisi gücü hanı eski bakanlık sayın başkan sizde yapamazsanız kimse yapamaz

Sessiz çığlık

05 Ağustos 2021 Perşembe 07:36

Büyükşehir belediyesi malesef Bafra ve diğer ilçelere böyle bir yardım yapmadı yazıklar olsun. İlçeler üvey evlat gibi sahipsiz bırakıldı. Vergi alırken öz evlat, yardım yaparken üvey.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu sporcu Necati Er, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında finale kaldı

Samsunlu sporcu Necati Er, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında finale kaldı