16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN CHP İL BAŞKANI TUFAN AKCAGÖZ İDDİA ETTİ, İSHAK TAŞÇI YANIT VERDİ

Samsun CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz iddia etti, İshak Taşçı yanıt verdi

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesinde çalışan CHP'li meclis üyesi Mustafa Tüfek'in kızının görevden uzaklaştırdığını iddia ederken, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise iddiaya verdiği cevapta, "Suçlamanın ne olduğunu da açıkla ki, neyin avukatlığını yaptığını millet görsün" dedi.

07 Nisan 2018 Cumartesi 14:10 SAMSUN HABER

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesinde CHP'li meclis üyesi Mustafa Tüfek'in kızı Fatma Arıcı'nın belediyede ki görevinden haksız yere uzaklaştırıldığını iddia ederken, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ise o iddiaya yanıt verdi.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde düzenledikleri basın toplantısının ardından CHP'li Meclis üyesi Mustafa Tüfek'in belediyede çalışan kızı Fatma Arıcı'nın görevinden uzaklaştırıldığını gündeme getirdi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Atakum Belediyesinde çalışan Fatma Arıcı'nın görevden uzaklaştırılması ile ilgili, "Bu uygulama, Belediye Başkanının nasıl bir intikam saikiyle hareket ettiğinin açık bir göstergesidir. Savaşta bile yapılmaz. Atakum Belediyesi ile ilgili iddialarımıza cevap verecekleri yere, konuyla hiç alakası olmayan, siyasetle ilgisi bulunmayan, Belediye Meclis üyemizin kızı olmanın ötesinde bizimle hiç bir bağlantısı olmayan masum biri üzerinden bizden intikam alınmaya çalışılması, hiç bir insafa ve vicdana sığmaz. Biz basın açıklaması yaptıktan çok kısa bir süre sonra bu uygulama gerçekleşiyor. Ancak herkes bilsin ki, bu devran döner. Hukuk dışı hiç bir uygulama, kimsenin yanına kar kalmaz. Belediye Başkanı, kanunları uygulayacaksa, önce Belediye Kanunu’nu uygulasın. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bundan sonra, elimizden çekeceği var. Atakum Belediyesi ile ilgili defalarca basın açıklaması yaptık. Bu basın açıklamalarından sonra, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurularında bulunduk. Bunların sonucunu bekliyoruz. Atakum’da, yasal mevzuatı tanımayan, kanunları uygulamayan, hukuku hiçe sayan bir Belediye var. İçişleri Bakanlığını göreve davet ediyorum. Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyorum. Gelsinler, Atakum Belediyesi’ni tepeden aşağı incelesinler. Bize inceletmiyorlar. 14 bin evrak var incelenmesi gereken, istiyoruz vermiyorlar. Belediyenin nerelere harcama yaptığını bilemiyoruz. Elimizdeki bin küsur belgeyle sağlıklı inceleme yapamıyoruz ve bu durumu hem Bakanlığa, hem de Savcılığa ihbar ediyoruz. Atakum Belediyesi’ndeki işlerin milyonda biri CHP’li Belediyelerde olsa, çoktan müfettişleri göndermişlerdi." dedi.

İSHAK TAŞÇI'DAN YANIT GELDİ

Öte yandan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'da CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'ün gündeme getirdiği görevden uzaklaştırma iddiası ile ilgili bir açıklama yaptı.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, belediyede görevden uzaklaştırılan personelin Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığına dikkat çekerek, şunları dile getirdi.
"Atakum Belediyesi çalışanı bir kişinin, Ağır Ceza Mahkemesinde devam eden soruşturması ve bu soruşturmadaki suçlamaların ciddiyeti nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı doğrudur. Bir siyasi partinin il başkanı bunu intikam duygusuyla yaptığımızı öne sürmüş ve gerçekle bağdaşmayan iddialarla açıklama yapmıştır. Devam eden bir dava hakkında konuşmayı etik bulmuyoruz. Hem yargılamayı etkilememek adına hemde anayasal sorumluluk gereği doğru olmadığından, bugüne kadar Ağır Ceza Mahkemesine devam eden bu davayla ilgili açıklama yapmadık. Ancak konuyu gündeme getiren ve asılsız iddiaları arkasına sığınarak bizi suçlayan o il başkanı, açıklamasını yarım bırakmasın. CHP’li Meclis Üyesi Mustafa Tüfek’in de kızı olan belediye çalışanının, hangi suçlama ile sanık sıfatında olduğunu açıklasın. Açıklasın ki hemşerilerimiz de hem belediye çalışanının hangi suçlamayla yargılandığını öğrensin hem de il başkanının hangi suçları savunduğunu, neyin avukatlığını yaptığını görsün. Atakum İlçesinde boşa geçirecek bir dakikamız bile yok. Meyve veren ağaç taşlanır misali, durmadan duraksamadan iftira ve iddia odaklı açıklamalar yapanları ciddiye almamız mümkün değil. Bizim için her eleştiri önemlidir. Biz eleştirilerden ders çıkartmayı biliriz. Ama sırf birileri gazetelere çıkmak istiyor, gündemde kalmak istiyor, kendisine milletvekilliği ya da belediye başkanlığı kazandırmak istiyor diye de her boş açıklamanın muhatabı olamayız. Siyasette başarı elde etmek isteyenler, çamur at izi kalsın mantığından uzak durmalı. Eğer illa ki bu milletin gönlünde yer edinmek istiyorsanız, bu kent için bir çivi çakın, bir proje hayata geçirin. Kenti için mücadele eden, birbirinden önemli projeleri hayata geçiren insanların üzerinden siyaset yapmayın. Bu taktik 30 sene öncesinde kaldı ve vatandaşlarımız nezdinde de kabul görmüyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Atakumlu

10 Nisan 2018 Salı 00:04

Etrafındaki akrabalarının götürdüklerinin hesabını versin Samsun’dan kaçanlar geri döndü son model arabayla geziyorlar yeşil alanlara yapılan binalar taş ocağında dönen dolaplar harcanan paralar bir gün gelir hesap verilir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkiye Samsunlu şehit Samet Tokur'un kahramanlığını konuşuyor

Türkiye Samsunlu şehit Samet Tokur'un kahramanlığını konuşuyor