22 Ocak 2019 Salı

SAMSUN CHP'DEN İLKADIM KAYMAKAMLIĞININ YAPTIĞI BEKÇİ SINAVI İLE İLGİLİ ŞAİBE İDDİASI

Samsun CHP'den İlkadım Kaymakamlığının yaptığı Bekçi Sınavı ile ilgili şaibe iddiası

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, İlkadım Kaymakamlığı bünyesinde düzenlenen Bekçilik sınavı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bekçilik sınavında şaibe var" dedi.

27 Ocak 2018 Cumartesi 17:10 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, İlkadım Kaymakamlığı bünyesinde düzenlenen Bekçilik sınavında sorulan soruların hatalı olduğunu ve bu durumun şaibe yarattığını söyledi. 


CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, İlkadım İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan bekçi alım sınavı ile ilgili sayısız şikayet aldıklarını açıkladı.

İlkadım İlçe Kaymakamlığı tarafından yapılan bekçi alımı sınavı ile ilgili açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Gençler, çare olarak nerede bir sınav ilanı görürlerse adeta yarış halinde başvuruyorlar. Ancak, sınavda soruların hatalı olduğuna dair iddialar var ve gençlere bu konuda herhangi bir açıklama da yapılmış değil. Sınav, 24.12.2017 tarihinde yapıldı ve aradan 1 ay geçmesine rağmen bu konuda bir açıklama yapılmış değil. Bu şaibe nasıl ortadan kalkacak? 13 sorunun hatalı çıktığı söyleniyor. Hatalı sorular üzerinden yapılan değerlendirmeyle atama ve görevlendirme yapılamaz. İşin çivisi, hiç bu denli çıkmamıştı Bu nedenle, İlkadım Kaymakamlığı ve Samsun Valiliği bu konuda derhal bir açıklama yapmalıdır. Aksi halde, sınava giren yüzlerce gencin emeği hiçe sayılamaz. Bekçilik sınavında şaibe var.” dedi.

Açıklamasında bekçi alımı için 24.12.2017 tarihinde yapılan sınavla ilgili başka iddiaların da olduğunu vurgulayan Tufan Akcagöz, şunları dile getirdi.
"Sınavda 3’er dakika arayla duraklama yaşanıyor ve toplamda 21 dakika sınav duruyor. Soru kitapçıkları, kapalı olması gerektiği halde, açık bir şekilde gözetmenlere teslim ediliyor ve öğrencilerden önce de bu soruların görülebilme ihtimali doğuyor. Bu usulsüzlüklerin denetlenmesi ve mutlaka masaya yatırılması gerekir. Aksi halde, kimsenin kimseye güveni kalmaz. Yandaş seçmek için sınav yapılıyorsa, sınava da gerek yok. 70’li yıllarda ki karanlık dönemler olarak tarihe geçmiştir- kimlerin nasıl öğretmen olduğunu, nasıl mülakatlar yapıldığını ve insanların siyasi tercihlerine göre kurumlara yerleştirildiğine dair hikayeleri oldukça çok duyduk. Aradan kırk sene geçti, görüyoruz ki değişen bir şey yok. Bu gerçekler karşısında sessiz kalırsak, çürümeye maruz kalan sisteme bir tekme de biz atmışız demektir. O halde, sessiz kalmayın, kalmayalım ve aksayan bir şey varsa mutlaka tamir edilsin. Bakın, yıllarca FETÖ soruları çalmış millete vermiş. Bu topraklarda onlarca yıldır emek hırsızlığı yapılmış ve devlet bunu, 15 temmuz gecesi anlayabildiyse, tam bu noktada büyük bir sıkıntı var demektir. Bundan sonra belki de en hassas olunması gereken konu, liyakattir. Devlet kurumlarına yandaşlar yerine, layık olan, işi bilen getirilmelidir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Bafra İlçe Belediyesinde akrabalar işe alınarak kadro almaları sağlandı iddiası

Samsun'un Bafra İlçe Belediyesinde akrabalar işe alınarak kadro almaları sağlandı iddiası