26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN CHP'DEN SAMSUN TSO BAŞKANI MURZİOĞLU'NA ÇAĞRI: GELİN BİRLİKTE KURTULALIM

Samsun CHP'den Samsun TSO Başkanı Murzioğlu'na çağrı: Gelin birlikte kurtulalım

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Çarkını döndüremeyen sanayici ve yatırımcılarımız var' açıklaması yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'na "Gelin destek verin, AKP hükümetinden kurtulalım" teklifinde bulundu.

24 Ocak 2018 Çarşamba 11:58 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Türkiye’deki ticaret durumu biraz sıkıntılı. Siftah yapamayan esnaflarımız, çarkını döndüremeyen sanayici ve yatırımcılarımız var' şeklinde bir açıklama yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'na ilginç bir teklifte bulundu.


CESUR OLUN VE GERÇEKLERİ SÖYLEYİN

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murzioğlu'na "Gelin destek verin, AKP hükümetinden kurtulalım" teklifinde bulunarak, "Türkiye’nin ticaret durumu biraz değil, çok sıkıntılı. Cesur olun biraz. Cesur olun ve gerçekleri söyleyin. Esnaf, siftah yapamıyor değil, esnaf kan ağlıyor. Binlerce esnaf kepenk kapattı, kapatmaya da devam ediyor. Buna çare bulan, esnafa kulak veren yok. Enişteler, mahdumlar, adı sanı bilinmedik adalara, ne idüğü belirsiz şirketler aracılığıyla paraları kaçırırken, vatandaş perişan halde. Murzioğlu, 'Çarkını döndüremeyen sanayici ve yatırımcılarımız var' diyor. Her daim gemisini yüzdürenler de var, milletin sırtından zengin olanlar da var. Ekonomik dengelerdeki eşitsizlik, ticarete de ister istemez yansıyor. Sanayici tabi zor durumda olacak. Yandaşsan iyisin, muhalifsen kötü. Hele bir muhalif söz edin, tehditler havada uçuşuyor. Milli gelirden vatandaşa düşen pay, her geçen sene daha da azalıyor. Millet ayın sonunu zor getiriyor. Esnaf, sigorta primini ödeyemez halde. Kiralar yüksek, iş yok. Milletin çilesi, artarak devam ediyor" dedi. 

CHP'DAN SAMSUN TSO ODASI BAŞKANINA ÇAĞRI

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murzioğlu’na çağrı yapan Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamada sözlerini şöyle sürdürdü.
"Madem ki Türkiye’deki ticaret durumu sıkıntılı. Siftah yapamayan esnaflar, çarkını döndüremeyen sanayici ve yatırımcılar var. Gelin destek verin, AKP hükümetinden kurtulalım. Bu kötü gidişatın tek sorumlusu hükümet. Sadece şikayet etmekle olmaz. Şikayet ettiğimiz kadar, bu durumdan kurtulmak için de çalışmak zorundayız. Bundan sonraki süreç, sadece bir siyasi parti tercihi meselesi değildir. Türkiye, önemli bir kavşağın hemen yakınındadır. Ticaret ve Sanayi odaları, üyelerinin sıkıntılarına kayıtsız kalamaz. Sıkıntı vardır deyip geçemez. Sıkıntı varsa sebebi nedir? Bunları ortaya koyup dökmek gerekir. O halde, ticaret odaları da korkusuz adımlar atmak zorundadır. Ölümden öte köy yok. Çıkın, gerçekleri tüm çıplaklığıyla anlatın. Olaylara temas ederken, gerçeklerin kenarında dolaşmayın. Dobra olun. Vatandaşın beklediği de budur. Siz, tüccarları temsil ediyorsunuz. Tüccar bu durumdaysa, acaba vatandaş ne durumda? Bu soruların hepsinin yanıtı, devlet kurumlarının yayınladığı istatistiklerde. İflasa doğru sürükleniyoruz. Şimdi bir de savaş ekonomisi gündeme gelebilir ki, milletin çekeceği çok çile var demektir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İshak Taşçı'nın isminin yazılı olduğu fırtına obüsü Afrin operasyonunda kullanıldı

İshak Taşçı'nın isminin yazılı olduğu fırtına obüsü Afrin operasyonunda kullanıldı