24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN DAHİL 50'YE YAKIN BELEDİYE BAŞKANIN İKİ AY İÇİNDE İSTİFASI ALINACAK

Samsun dahil 50'ye yakın belediye başkanın iki ay içinde istifası alınacak

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, Samsun'un da aralarında bulunduğu Gaziantep, Trabzon ve Amasya'da iki ay içerisinde 50'ye yakın belediye başkanının istifasının alınacağını yazdı.

22 Aralık 2017 Cuma 17:37 SAMSUN HABER

Yeniçağ Gazetesi yazarı Ahmet Takan, 'Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor...' başlıklı bugün ki köşe yazısında Samsun'un da aralarında bulunduğu illerde 50'ye yakın belediye başkanının istifalarının alınacağını gündeme getirdi.


Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Ahmet Takan, Samsun'un da aralarında bulunduğu bazı illerde 50'ye yakın belediye başkanının istifasının alınacağını yazdı. 

Yeniçağ Gazetesinde  'Anketler Erdoğan'ı kızdırmaya devam ediyor...'  başlıklı bir köşe yazısı yazan ve daha önce de köşesinde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevden alınacağını gündeme getiren ve bu iddiası doğru çıkan Ahmet Takan, bugünki köşe yazısında ise "Saray kaynakları, Gaziantep, Trabzon, Amasya ve Samsun  ile birlikte bazı il ve ilçelerle toplamda 50'ye yakın belediye başkanlığının istifalarının alınacağını ileri sürüyor. Bu istifa sürecinin ise önümüzdeki 2 ay içinde gerçekleşeceği kaydediliyor. Bunlar, aşağı yukarı, Ankara kulislerinde konuşulan ve bilinen konular. Ancak, daha da ilginç bir bilgiye ulaştım; R. Erdoğan, kayyum atadığı başta Diyarbakır olmak üzere bazı belediye başkanlarında da değişimi düşünüyor. Bu sayıda 4-5 olarak belirtiliyor. Erdoğan, Güneydoğu'da AKP oylarının erimesini durdurmak üzere farklı modelleri de devreye sokmayı planlıyor!" diye yazdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, kırsal kalkınma yatırımlarına verilecek hibe desteklerini açıkladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, kırsal kalkınma yatırımlarına verilecek hibe desteklerini açıkladı