24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BIÇAKLI SALDIRGAN HASTANEYİ BİRBİRİNE KATTI

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bıçaklı saldırgan hastaneyi birbirine kattı

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Travma alanında görevli M.E isimli doktora bıçak çeken saldırgan, hastaneyi birbirine katarken, olaya müdahale eden polisler şahsa biber gazı ile müdahale etti.

09 Nisan 2018 Pazartesi 15:19 SAMSUN HABER

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Travma alanında M.E isimli doktora bıçak çekildi, saldırgan hastaneyi birbirine kattı.


Hastane doktorları ve sağlık personelinin sık sık can güvenliği ile ilgili şikayetleri gündeme gelirken, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Pazar günü bir doktora bıçaklı saldırı girişimi olduğu öğrenildi. 

Motor kazası yapan yaralı arkadaşını hastaneye getiren bir şahıs iddiaya göre, travma alanında görevli doktorun adli muayene açılması gerektiği uyarısı üzerine küfür etmeye başladı. Şahsın küfür ettiğini duyan polisler ise şahsı küfür etmemesi için uyardı. Polislerin kendisini uyarması üzerine çılgına dönen şahıs yanında bulunan bıçağı çıkararak saldırı girişiminde bulundu. Edinilen bilgiye göre hastanede görevli polisler, saldırgana elinde ki bıçağı bırakması aksi halde biber gazı sıkacakları yönünde uyarıda bulundu. Elinde bıçak olan saldırganın polislere de küfür ettiği öğrenildi. 

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis travma alanında yaşandığı gündeme gelen olayda, polisler hastane personeli ile birlikte burada bulunan hasta ve vatandaşları dışarıya çıkarttıktan sonra bıçaklı saldırgana olay yerine gelen destek kuvvetlerle birlikte  biber gazı sıkarak müdahale etti.  Polisler ile saldırgan arasında ki mücadelenin yaklaşık yarım saat sürdüğü ve şahsın gözaltına alındığı öğrenildi. Bıçaklı saldırganın hastaneyi birbirine katması nedeni ile sağlık hizmetlerinde aksama olduğu bildirildi. 

Öte yandan hastanede yaşanan olayda biber gazı kullanılması nedeni ile bazı sağlık personeli ve vatandaşların gazdan etkilendikleri öğrenildi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SESOB Başkanlığına aday olan Ahmet Akbaş'a Fevzi Apaydın ve oda başkanları destek verdi

SESOB Başkanlığına aday olan Ahmet Akbaş'a Fevzi Apaydın ve oda başkanları destek verdi