24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BİR DOKTORA SİLAH ÇEKİLDİ İDDİASI

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir doktora silah çekildi iddiası

Samsun'da doktor Kamil Furtun silahlı saldırıda, doktor Aynur Dağdemir'de bıçaklı saldırıda öldürülürken, hastanelere belinde silahı olan hasta yakınlarının elini kolunu sallayarak girdiği iddiası şok etkisi yarattı.

09 Şubat 2018 Cuma 14:23 SAMSUN HABER

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, şok iddia. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli bir doktora odasında, silah çekildiği gündeme geldi.


İddiaya göre Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesine gelen denetimli serbestlik cezası bulunan bir kişi, doktordan rapor istedi. Hastane doktorunun, rapor veremeyeceğini söylemesi üzerine denetimli serbestlik cezası bulunan şahsın silahını çekerek doktoru tehdit ettiği iddia edildi.

Doktorun odasında silah çekilerek tehdit edilmesi üzerine, olay yerine hastane de görevli güvenlikçiler gelerek müdahale etti. Denetimli serbestlik cezası bulunan şahsın, imza vermeye gitmediği bu nedenle rapor almak istediği ileri sürülürken, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde daha önce de acil serviste görevli kalp damar cerrahı uzman doktor Ü.H ve uzman bayan doktor M.Y darp edilmişti. Hastanelerde doktor ve sağlık çalışanlarının hasta yakınlarının saldırılarına uğraması, hastaneye silah, bıçak gibi delici ve kesici aletlerle rahatlıkla girmesi sağlık çalışanlarını tedirgin ettiği öğrenildi.

Öte yandan Samsun Göğüs Hastalıkları ve Gögüs Cerrahisi Hastanesinde görevli doktor Kamil Furtun'da hastanede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmiş, Samsun Büyük Anadolu Hastanesinde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aynur Dağdemir'de hastanede uğradığı bıçaklı saldırı da yaşımını yitirmişti.

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere kamu ve özel hastanelerde belinde silahı olan hasta yakınlarının, güvenlik aramasından geçmediği, bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmediği ileri sürülürken, hastanelerde giriş kapılarına X-Ray kapıları konulması ve silah, bıçak gibi saldırı araçlarının hastaneye sokulmamasının sağlanması gerektiği belirtildi. 

Öte yandan Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan'da hastanelerde görevli sağlık personellerinin can güvenliğinin olmadığını açıklayarak, "Şuan ne yazık ki hastanelere silah dahil her türlü delici ve kesici aletle girilebiliyor. Bu durum doktorlarımız ve sağlık çalışanlarını tedirgin ediyor. Bu konuda güvenlik önlemleri alınması gerekiyor. Bunun için hastanelerin girişine X-Ray cihazı gibi önlemler alınabilir" dedi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ev'leniyoruz Fuarında eğlence, Afrin'den ise acı haber var!

Samsun'da Ev'leniyoruz Fuarında eğlence, Afrin'den ise acı haber var!